Parafia Warnice

Dzisiaj jest piątek, 01 lipca 2022r.
Odwiedzin dzisiaj: 46.
Odziewdzin ogólnie: 31431.

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

WITAMY NA STRONIE PARAFII P.W. NMP MATKI KOŚCIOŁA     W WARNICACH

INTENCJE MODLITEWNE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

INTENCJA OGÓLNA NA  CZERWIEC: Za Rodziny.

Módlmy się w intencji Rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

INTENCJA PARAFIALNA NA CZERWIEC:  Za naszą wspólnotę Parafialną w 45 –tym roku erygowania Parafii. W intencji błogosławionych owoców Odpustu i  o systematyczny udział wiernych  we  Mszy Św. w niedziele i Święta.

SŁUŻBA LITURGICZNA 2021/2022

HASŁO:  „Posłani w pokoju Chrystusa ”

MOTTO BIBLIJNE:  „Ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”(J 6,57)

SYMBOL:  kielich z hostią

CZYTANIA BIBLIJNE:  Cykl powszedni II, od I Niedzieli Adwentu: Cykl niedzielny Rok  C,

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE W KOŚCIELE PARAFIALNYM

W najbliższy poniedziałek 6 czerwca, przypada wspomnienie NMP Matki Kościoła – głównej Patronki naszej Archidiecezji i Parafii. Z tej okazji o godz. 18.00 w kościele w Warnicach, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta Odpustowa z udziałem kapłanów z naszego Dekanatu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Uroczystości.

PIESZA XXI PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM M.B. BRZESKIEJ

Kolejny raz, udamy się w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Brzeskiej. Intencją przewodnią z którą wyruszymy na pielgrzymi szlak, niech będzie modlitwa o pokój na świecie. Wymarsz grupy pielgrzymkowej, sprzed Kościoła Parafialnego w Warnicach, 30 kwietnia o godz. 8.00.

RUBINOWY JUBILEUSZ POSŁUGI KAPŁAŃSKIEJ KSIĘDZA PROBOSZCZA

W niedzielę 24 kwietnia,  Proboszcz naszej Wspólnoty Parafialnej, Ks. Kan. Piotr Sas Ilnicki, będzie obchodził 40- tą Rocznicę Święceń Kapłańskich. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, życząc Dostojnemu Jubilatowi wielu łask Bożych i nieustannej opieki NMP Matki Kościoła - Patronki naszej Parafii.

Ksiądz Proboszcz, święcenia kapłańskie przyjął 24 kwietnia 1982 roku w Bazylice Archikatedralnej p.w. Św. Jakuba Apostoła, z rąk ówczesnego Ordynariusza Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, Ks. Bpa Kazimierza Majdańskiego.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI POKOJU NA UKRAINIE

W UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO Tj. 25 MARCA DO PÓŁNOCY, BĘDZIEMY MODLIĆ SIĘ PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM W INTENCJI ZAKOŃCZENIA WOJNY NA UKRAINIE. GORĄCO ZACHĘCAMY WSZYSTKICH WIERNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE.

RÓŻANIEC O POKÓJ NA UKRAINIE I ŚWIECIE

OD 6 MARCA 2022 WPROWADZAMY NIEUSTANNĄ MODLITWĘ NA RÓŻAŃCU W INTENCJI POKOJU NA UKRAINIE. CO 20 MINUT INNA OSOBA ODMAWIA KOLEJNĄ CZĘŚĆ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. MODLITWY POTRWAJĄ DO WIELKIEJ ŚRODY DO GODZ. 18.00

REMONT KOŚCIOŁA FILIALNEGO W KOSZEWKU

Trwa remont kościoła filialnego p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koszewku. Inwestycja, została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako zadanie pod nazwą: „Koszewko, kościół p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus (XV w.); remont dachu nawy kościoła”

ZAPISY DO PARAFII

Jest dobrym zwyczajem zgłaszanie się nowych parafian do biura parafialnego w celu „zapisania się” w swojej parafii. Słowo „zapisać się” zostało zaznaczone w cudzysłowie, ponieważ nie od tego aktu zależy przynależność do parafii, ale od rzeczywistego zamieszkania. W owym „zapisaniu się” chodzi raczej o przyznanie się do swojej parafii, tak by w odpowiednich sytuacjach parafia mogła przyznać się do swego parafianina czy parafianki., a mówiąc dokładniej, aby proboszcz tej parafii mógł w sposób odpowiedzialny wystawić właściwy dokument.

Dlatego prosimy o podanie danych swojej Rodziny: adresu zamieszkania, nazwiska, imion, dat i miejsc urodzenia, dat przyjęcia Chrztu Świętego i innych Sakramentów. Prosimy także o informację z jakiej Parafii Rodzina pochodzi.
           Każdą Rodzinę prosimy o uzupełnianie swoich danych. Można to uczynić osobiście lub w czasie Mszy Świętych. zapisane informacje położyć w zaklejonej kopercie do tacy.

DANE KONTAKTOWE PARAFII

Parafia Rzymskokatolicka                                      Tel. 91 561 28 67

p.w. NMP Matki Kościoła                                        Kom. 601 572 621

Warnice 58                                                     e-mail: petrus57@o2.pl