Ogłoszenia

Parafia WarniceDzisiaj jest sobota, 19 października 2019r.
Odwiedzin dzisiaj: 16.
Odziewdzin ogólnie: 119711.
Image 1 Image 2 Image 3

Ogłoszenia


XXIV NIEDZIELA ROKU 15.09.2019

 

1. Dziś w III niedzielę września liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących
Komunie św. Również w tę niedziele składamy nasz dar do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

2.W III niedzielę miesiąca modlimy się w czasie Modlitwy Powszechnej za naszych zmarłych z rocznych wypominek.

3. Od 15-22 września obchodzimy w Polsce IX Tydzień Wychowania pod hasłem: „ZAMIESZKAĆ RAZEM Z JEZUSEM”. W ramach Tygodnia Wychowania zapraszamy na wspólną modlitwę, a Rodziców zapraszamy na spotkanie po Mszy św. w Koszewie i w Koszewku we wtorek,
w Warnicach i w Barnimie w piątek.

4. 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na Msze św. dzieci, młodzież

we wtorek Koszewo i Koszewko,

w środę w Barnimie i w Warnicach

w czwartek Reńsko

uczniowie przygotują z księdzem i p. Beatą

- komentarz do Mszy św. – czytania
- modlitwę powszechną,

- procesję z darami (każde dziecko i młodzież ofiaruje dowolny kwiat św. Stanisławowi)

5. W dniach od 27 do 28 września odbędzie się Pielgrzymka na Jasna Górę. Wyjazd 27.09. o godz. 8.30 w Warnicach. Powrót 28.09. około godz. 21.30. Koszt 200 zł. Zapisy i przedpłata u księdza w zakrystii.

6.Zapraszamy Księży Kapelanów oraz strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim, która odbędzie się 21 września br.

Program pielgrzymki: w poprzednim Biuletynie

*** W sobotę, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we Włocławku odbędzie się ogólnopolskie Wydarzenie Duszpasterskie, pt. „Polska pod Krzyżem”. Do Włocławka na tę Uroczystość jest organizowana pielgrzymka ze Stargardu, wyjazd z pod Kolegiaty o 4.40. koszt 110 zł. za pisy u księdza.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi także, aby w sobotę, 14 września, o godz. 14.00 wszystkie dzwony kościelne przez trzy minuty zapraszały wiernych do modlitwy w kościołach, aby o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego prosić wspólnie Boga o ochronę dla polskich rodzin przed demoralizacją oraz o zachowanie jej Bożego planu jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety.

 

XXIII NIEDZIELA ROKU 08.09.2019

1. Dzisiaj w niedzielę 8 września w Barnimie Msza św. o 8.00, a o 12.15 odbędzie się Odpust ku czci Narodzenia NMP
z procesją eucharystyczną. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., Żywa Róża poprowadzi Różaniec. W czasie Mszy św. odpustowej poświecenie ziarna siewnego. Na zakończenie Uroczystości Odpustowej poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów i specjalne
błogosławieństwo uczniów na Nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów z całej parafii na to modlitewne spotkanie z Bogiem i oddanie się w opiekę Matki Bożej. Zapraszamy ministrantów z całej parafii i dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji.

2. W czwartek z 12 na 13 września w naszej Parafii odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z postem w dowolnej formie,
w intencji
: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. Adoracja i post rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie trwać przez 24 godz. do godz. 18.00. Każdy zaproszony może wybrać dowolny czas adoracji, połączonej z postem, aby swoją modlitwą i ofiarą duchową wypraszać łaskę powołania i wspierać rozeznanie oraz przyjęcie tego daru.

3. W piątek 13 września w Kłębach o 19.30 Nabożeństwo Fatimskie - procesja ze świecami. Zapraszamy wiernych z całej parafii na wspólną modlitwę:w intencji ochrony polskich rodzin i małżeństw jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety. W tym dniu włączmy się naszym aktem duchowym, poszcząc (post) o chlebie i wodzie w intencji ochrony Rodzin w naszej Ojczyźnie.

Za uczestników nabożeństwa Fatimskiego modlimy się w modlitwie wiernych na każdej Mszy św.Kłęby w tym dniu nie przygotowują poczęstunku. Jedynie może być podana woda.

4.W sobotę 14.09. przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego - dbajmy o krzyże przydrożne i we własnym domu. Jest to święto patronalne Żywej Róży z Barnima.
W Warnicach o 18.30 przy Krzyżu na granicy Powiatu Pyrzyce - Stargard modlitewne czuwanie przy Krzyżu i Droga Krzyżowa.
Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi wszystkich o uczczenie Krzyża Świętego poprzez Jego adorację, w intencji zachowania wiary w naszych rodzinach i w całej Polsce oraz w intencji przebłagania Boga za grzechy i zgorszenia w naszej Ojczyźnie. Stańmy wszyscy w tym dniu jako Polacy u stóp Krzyża, przybądźmy krzyżami, świecami i relikwiami Krzyża Świętego. 

  

XXII NIEDZIELA ROKU 01.09.2019 

1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu po Komunii św. i zmiana Tajemnic Różańcowych Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30. W pozostałych miejscowościach wg godziny odprawianej Mszy św. 

2. W poniedziałek 02.09. w Warnicach o 8.30 w Szkole Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego, Zapraszamy pracowników Szkoły, Nauczycieli, wychowawców, Rodziców i uczniów. 

Błogosławieństwo uczniów i przyborów szkolnych na Mszy św. w tygodniu. W środę w Barnimie i w Warnicach dla uczniów od Przedszkola do klasy III. 

3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek, I sobota 

- I czwartek: nabożeństwo z udziałem Domowego Kościoła o 18.30 w Reńsku 

- w I piątek 06.09.odwiedzimy chorych i starszych w ich domach z posługą sakramentalną od godz. 9.30,  

- I sobota w Warnicach o 9.10 Różaniec, o 9.30 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. 

Warnice: I piątek w od 17.30 i spowiedź św.

 

XXI NIEDZIELA ROKU 25.08.2019

 

1. Dzisiaj w niedzielę 25 sierpnia w każdej miejscowości odprawimy Msze św. dziękczynne za zbiory. Dziękujemy również Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i Bożego błogosławieństwa. Ofiary na tę Msze św. złożyliśmy do puszki 18.08. i dzisiaj 25.08 po każdej Mszy św. Dziękujemy za złożone ofiary. 

2. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość NMP Częstochowskiej Msza św. w kościele parafialnym o 7.30

3. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 31 sierpnia w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.30, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi. Program obok.
Naszą Parafie w tym roku reprezentują wierni z Reńska przygotują wieniec dożynkowy, chleb i wspólny wyjazd. (w przyszłym roku 2020 – Warnice B)
 

** Zapraszamy Księży Kapelanów oraz strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim, która odbędzie się 21 września br.  

Program pielgrzymki: 

- godz. 10.30 - zbiórka przed ratuszem w Kamieniu Pomorskim i przemarsz do Konkatedry,

- godz. 11.00 - Msza Święta.  

Przed Eucharystią odbędzie się odznaczenie najstarszych strażaków Zachodniopomorskim Krzyżem św. Floriana.  

Po Mszy Świętej będzie miał miejsce FESTYN STRAŻACKI przed ratuszem miasta:  

- prezentacja wozów bojowych m.in.: jedynego w Europie podnośnika oraz zabytkowych wozów bojowych z lat 46/50,  

- prezentacja psów tropiących na służbie Straży Pożarnej z OSP Dobra Szczecińska, 

- szkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy (za szkolenie zdający otrzyma czujki dwutlenku węgla), 

- Krwiobus, w którym będzie możliwość oddania krwi.

** W czwartek z 12 na 13 września w naszej Parafii odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z postem w dowolnej formie, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. Adoracja i post rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie trwać przez 24 godz. do godz. 18.00. Każdy zaproszony może wybrać dowolny czas adoracji, połączonej z postem, aby swoją modlitwą i ofiarą duchową wypraszać łaskę powołania i wspierać rozeznanie oraz przyjęcie tego daru.

  

XX NIEDZIELA ROKU 18.08.2019

 

1. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Starajmy się włączyć we wspólną modlitwę Kościoła
o trzeźwość naszego narodu. Ofiarujmy nasze dary duchowe w tej intencji.

 

Po Mszy św. w niedzielę i w tygodniu będzie wyłożona Księga Trzeźwości, do której piszemy nasze imię i nazwisko jako świadectwo naszej troski o trzeźwość każdego człowieka.

 

2. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 31 sierpnia br. w Gryfinie w parafii pw. Narodzenia NMP. Naszą Parafie w tym roku reprezentują wierni z Reńska, przygotują wieniec dożynkowy, chleb i wspólny wyjazd.

 

 

XIX NIEDZIELA ROKU 11.08.2019

 

1. We wtorek 13 sierpnia w Warnicach A o 19.30 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wiernych z całej Parafii na wspólną modlitwę w intencji Rodzin i o pokój w Ojczyźnie i na świecie.

 

2. Dzisiaj ofiary, które złożymy na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 

3. W czwartek 15 VIII obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawimy tak jak w niedzielę:

 

W czasie Mszy św. poświecenie zbóż, kwiatów, ziół, owoców i warzyw. Lud polski wierzy, że zioła poświęcone w dniu Wniebowzięcia Maryi za Jej pośrednictwem otrzymują moc leczniczą. Chronią też od chorób i zarazy. Dlatego święto to nosi w Polsce nazwę Matki Bożej Zielnej. Jako wyraz naszej wdzięczności za wszelkie łaski Panu Bogu i Matce Najświętszej starajmy się przegotować bukiety do poświęcenia.

 

 

 

XVIII NIEDZIELA ROKU 04.08.2019

 

1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu po Komunii św. i zmiana Tajemnic Różańcowych Barnim o 8.00,Warnice o 8.00 i o 12.30. W pozostałych miejscowościach wg godziny odprawianej Mszy św.

 

2. Trwają wakacje. - pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda Msza św. niedzielna jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.

 

 

XVII NIEDZIELA ROKU, 28.07.2019

1. Jutro w poniedziałek 29.07. wyrusza ze Szczecina z Sanktuarium MB Fatimskiej na os. Słonecznym Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Polecamy tę pielgrzymkę - młodzież niech korzysta z tego duchowego daru.

Zachęcamy również do duchowego udziału w Pieszej Pielgrzymce i prosimy o modlitwę w intencji Pątników.

Prosimy o zgłaszanie do księdza naszego udziału w jakiejkolwiek Pielgrzymce. 

Informacje i zapisy: www.szczecinska.pl oraz w przeddzień i w dniu wymarszu w Sanktuarium MB Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczeci­nie 29.07.

2. W czwartek rozpoczyna się sierpień - miesiąc abstynencji. Przez pa­mięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzy­majmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeź­wości całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

 

3. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek, I sobota:

 

- I sobota w Warnicach o 9.10 Różaniec, o 9.30 Msza
św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

 

Warnice: I piątek od 18.00 i spowiedź św.

 

Barnim: I piątek od 17.00 i spowiedź św.

 

Koszewo: I piątek we wtorek od 8.30 Adoracja Najśw.
Sakramentu, spowiedź, o 9.00 Msza św.

 

Koszewko: wtorek 9.30 spowiedź św.

 

 

 

 

 

 

 

 

XVI NIEDZIELA ROKU 21.07.2019

 

1. 21-27 lipca XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”

 

Dzisiaj 21.07. Poświęcenie pojazdów odbędzie się po Mszy św. we wszystkich miejscowościach

 

Po poświęceniu pojazdów składamy nasz dar do puszki na cele misyjne. Kierowców zachęcamy, aby w święto św. Krzysztofa Patrona kierowców zyskiwać sobie Boże błogosławieństwo w prowadzeniu pojazdów. Po Komunii św. złożymy; Akt zawierzenia kierowców Matce Bożej Królowej Polski

 

2. Dzisiaj w niedzielę 21 lipca z okazji Imienin + ks. kan. Czesława Sampławskiego o 16.00 pojedziemy w pielgrzymce autokarem na grób do Szczecina. Wyjazd: Kłęby 15.45, Wójcin – Barnim 15.50, Warnice 16.00, Koszewo – Koszewko dojedzie do Warnic .

 

XV NIEDZIELA ROKU 14.07.2019

 

 

 

1. W poniedziałek 29.07. wyrusza ze Szczecina z Sanktuarium MB Fatimskiej na os. Słonecznym Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Polecamy tę pielgrzymkę - młodzież niech korzysta z tego duchowego daru.

 

Zachęcamy również do duchowego udziału w Pieszej Pielgrzymce i prosimy o modlitwę w intencji Pątników.

 

Prosimy o zgłaszanie do księdza naszego udziału w jakiejkolwiek Pielgrzymce.

 

 

 

 

XIV NIEDZIELA ROKU 07.07.2019

.

1. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30. Intencje strona 1, Modlitwa Rodzin ....

2. Trwają wakacje. - pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda Msza św. niedzielna jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.

3. W sobotę 13 lipca w Warnicach C o 19.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wiernych z całej Parafii na wspólną modlitwę w intencji Rodzin i o pokój w Ojczyźnie i na świecie

4. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę termin:

25 lipca – 13 sierpnia Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki: 25.07 – Łukęcin, 26.07 – Świnoujście, 29.07 – Szczecin i Myślibórz.

Informacje i zapisy: www.szczecinska.pl oraz w przeddzień i w dniu wymarszu w Sanktuarium MB Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczeci­nie 29.07.

5. 27 lipca w sobotę organizujemy XVI Parafialną Pielgrzymkę rowerową z Warnicy do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Choszcznie w intencji o trzeźwość w rodzinach i w naszej parafii.

Wyjazd z Warnicy o 10.00 przez Barnim dalej Przewłoki. Jedziemy rowerami w jedną stronę. Zapisy u księdza w zakrystii. W Choszcznie o 12.00 Msza św. w intencji Pielgrzymów. Zapraszamy Rodziny do przyjazdu na Msze św.. Powrót organizujemy wspólnie.

 

 

XIII NIEDZIELA ROKU, 30.06.2019

1. Dzisiaj w niedziele 30.06. ks. Łukasz obchodzi I Rocznicę święceń kapłańskich. W intencji dziękczynnej i o Boże błogosławieństwo w życiu kapłańskim oraz o potrzebne łaski ks. wikariusz odprawi w Warnicach o 12.30 Msze św. Zapraszam na wspólną modlitwę, i niech poszczególne delegacje z każdej miejscowości złożą życzenia.

2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rzecz Caritasu naszej Archidiecezji w celu organizowania wakacji dla dzieci.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek, I sobota:

- I sobota w Warnicach o 9.10 Różaniec, o 9.30 Msza
św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

Warnice: I piątek w od 18.00 i spowiedź św. ,

Barnim: I piątek w od 17.00 i spowiedź św.

Koszewo: I piątek we wtorek od 8.30 Adoracja Najśw.
Sakramentu, spowiedź, o 9.00 Msza św.

Koszewko: wtorek 9.30 spowiedź św.

 

4. Sprzątanie świątyni wg grafiku 2019

Nie stawiamy kwiatów, bukietów na Ołtarzu !

Troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła!

Dbaj o swoją świątynię!

 

XII NIEDZIELA ROKU 23.06.2019

 

1. W czerwcu każdego dnia odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Prośmy o miłość i wiarę w naszych Rodzinach.
2. Dzisiaj w III Niedzielę miesiąca podczas modlitwy Wiernych modlimy się za zmarłych z wypominek rocznych.

3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rzecz Caritasu naszej Archidiecezji w celu organizowania wakacji dla dzieci. 

4. Dziękujemy wiernym za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Wyrażamy naszą wdzięczność za przekazane Listy Imienne. Bóg zapłać! Rodzinom, które troszczą się o Chorągwie i podczas procesji Je nieśli.

5. W czwartek 27.06. przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. W każdą środę odmawiamy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy - chciejmy w tym dniu szczególnie podziękować Matce Bożej za opiekę i wstawiennictwo u Boga w naszych sprawach. Zachęcamy do pisania na kartkach podziękowań i próśb.  

Msza św. Żywej Róży Warnice B odprawiona zostanie 29.06. w sobotę o 11.30.

 

6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków: Koszewo i Koszewko we wtorek, Kłęby i Reńsko w czwartek, Warnice i Barnim w piątek.

 

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze św. w Barnimie i w Warnicach.

 

8. W piątek przypada 47 rocznica powstania naszej Diecezji, 28.06.1972r. Papież Paweł VI erygował diecezję szczecińsko-kamieńską. 

 

9. W sobotę 29.06. obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła modlimy się w intencji Kościoła i Ojca Świętego.Dzień łączności z Następcą św. Piotra. Ofiary, które złożymy na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

 

10. W sobotę 29.06. ks. proboszcz odprawi Msze św. Imieninową w Barnimie, tam złożymy nasze życzenia. 

 

11. W przyszłą niedziele 30.06. ks. Łukasz będzie obchodził I Rocznicę święceń kapłańskich. W intencji dziękczynnej i o Boże błogosławieństwo w życiu kapłańskim oraz o potrzebne łaski ks. wikariusz odprawi w Warnicach o 12.30 Msze św. Zapraszam na wspólną modlitwę, i niech poszczególne delegacje z każdej miejscowości złożą życzenia.

 

  

XI NIEDZIELA ROKU, 16.06.2019

TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.
 

2. W czerwcu każdego dnia odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Prośmy o miłość i wiarę w naszych Rodzinach.

3. W środę 19 czerwca Zakończenie Roku Szkolnego. W Warnicach w szkole o 8.20 Msza św. Zapraszamy Dyrekcję Szkoły, Nauczycieli, Rodziców, Uczniów i wszystkich ludzi, którzy wspomagają Szkołę na wspólne dziękczynienie za wszelkie łaski otrzymane w tym Roku Szkolnym. 

4.W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, w tym dniu Lud Boży składa publiczne świadectwo swej wiary i pobożności względem Najświętszego Sakramentu. Na ten dzień przygotujmy się godnie, niech nasze domy będą przystrojone znakami eucharystycznymi, Krzyż, Obrazy w oknach, flagi. Zadbajmy o nasze ulice. Strażaków prosimy o zabezpieczenie drogi. ZESPÓŁ BIESIADA zaśpiewa pieśni eucharystyczne przy ołtarzach w Warnicach.

Msze św. w Boże Ciało:

Środa: Kłęby o 17.30 i Reńsko o 18.30

W środę nie ma Mszy św. w Barnimie i w Warnicach

Warnice: 8.00 i 11.30 procesja do czterech ołtarzy
Barnim: 8.00 i 9.30 procesja do czterech ołtarzy

Koszewo 9.30 i procesja do czterech ołtarzy

Koszewko 11.30 i procesja do czterech ołtarzy

6. Ołtarze przygotujmy godnie - jest to zaszczyt budować ołtarz Panu. Przygotowujemy ołtarze wg wyznaczonych rodzin na grafiku. Prosimy o imienne listy kto przygotował ołtarz. O 18.00 odmówmy Litanie do Serca Pana Jezusa w intencji: „Rodzin, które przygotowały ołtarz”, następnie rozbieramy ołtarz. Rada Katechetyczna i Służba Liturgiczna niech przygotuje i prowadzi dzieci w czasie procesji. Chorągwie niosą Rodziny, które opiekują się nimi. Rada Parafialna obdarzy dzieci cukierkami. 

7. W piątek w Warnicach po Mszy św. Katecheza dla dorosłych prowadzi ks. Łukasz. Serdecznie zapraszamy wiernych z całej Parafii. Tematy katechez w nawiązaniu do Roku Liturgicznego „W mocy Bożego Ducha”

* Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 31 SIERPNIA, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie

* Archidiecezjalna Pielgrzymka (48) na Jasną Górę, odbędzie się w dniach od 27 do 28 września 2019 r.

 

 

 

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019

 

1. Uroczystością Zesłania Ducha świętego kończymy Okres Wielkanocny i rozpoczynamy Okres w ciąguRoku. Dzisiaj po sumie w Barnimie procesja Eucharystyczna. Przypominamy o obowiązku każdego katolika co do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Ten obowiązek można spełnić do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 

2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 

 

 

3. Jutro w poniedziałek 21 maja nasza Uroczystość ku czci NMP Matki Kościoła – Odpust parafialny. Msza św. Odpustowa o 18.00. Przed Mszą św. Różaniec w intencji naszej Parafii i okazja do spowiedzi św..
Zapraszamy wiernych z całej parafii, zabieramy chorągwie ze swoich miejscowości. Zapraszamy ministrantów z całej parafii z komżami. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki, Komunijne, Rocznicowe do sypania kwiatków.

 

4. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

 

5. Msze św. w tygodniu: STRONA 43.

 

6. Dzisiaj 09.06. w Stargardzie odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”, Msza św. o 12.30 w parafii pw. NMP Królowej Świata.

 

7. 13 czerwca w czwartek w Warnicach B o 20.00 Nabożeństwo Fatimskie - procesja ze świecami.Zapraszamy wiernych z całej parafii na wspólną modlitwę w intencji Rodzin.</p