Ogłoszenia

Parafia WarniceDzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019r.
Odwiedzin dzisiaj: 25.
Odziewdzin ogólnie: 107599.
Image 1 Image 2 Image 3

Ogłoszenia

 

VI NIEDZIELA ROKU 17.02.2019

 

 

 

 1. Dziękujemy za Ofiary na Seminarium Duchowne złożone w kopercie na tacę. Ofiary te składamy do Świąt Wielkanocnych. Niech każda rodzina ma swój udział we wspólnej trosce o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

 

2. Młodzież szkół średnich i studentów z całej Parafii zapraszamy (zawsze w IV piątek m-ca) na spotkanie „TOBIE OJCZYZNO”  w piątek 24.02. o 17.30 w Warnicach.

 

 1. Wypominki Roczne do 10 marca składamy na tacę.

     Na kartkach wypominkowych wypiszemy 6 imion z nazwiskami. Podać godzinę. Prosimy dokonać wyboru za kogo w tym roku będziemy modlić się wspólnie, w następnym roku wypiszemy kolejne imiona naszych zmarłych.  (Kartki rozdamy w przyszłą niedzielę)        Pamiętajmy o naszych zmarłych – we wspólnej modlitwie wypraszamy  łaskę miłosierdzia Bożego.

 

        W przyszłą niedzielę  kartki na wypominki będą wyłożone na Ołtarzu

 

 

 

NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM!

 

Markiewicz Teresa, ur. 05.06.1939, zm. + 05.02.2019

 

Msza św.- 30 Dzień po śmierci 06.03.2019 Barnim 17.30

 

 

 

Misje u stóp Krzyża w naszej Parafii

 

        Misje u stóp Krzyża to szczególny czas, aby wynagrodzić Bogu Miłosiernemu za nasze grzechy, wzbudzić dobre postanowienia, żyć w łasce uświęcającej, systematycznie chodzić na Msze św. przyjmować Komunie św. przestrzegać Przykazania Boże i kościelne, troszczyć się o swoją wspólnotę i popierać Kościół Powszechny. W tych intencjach wynagradzających będzie każdego dnia sprawowana Eucharystia - Msza św.

 

         Będziemy przynosić Krzyże (z naszych Misji Parafialnych 2016 r.), Różańce Medaliki, obrączki ślubne, zdjęcia osób najbliższych w celu dotknięcia nimi Relikwii Krzyża Świętego.

 

 

 

V NIEDZIELA ROKU  10.02.2019

 

1. Informujemy narzeczonych, że do zawarcia małżeństwa, wymagany jest Kurs Przedmałżeński.

       Taki kurs odbędzie się  w  sobotę 16.02. i 23.02.2019   w salce na plebani od godz. 10.00  do 17.00.  Bardzo  prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii u księdza.  

       Trwać będzie również dla starszych Katecheza przed Bierzmowaniem dla tych, którzy nie byli u sakramentu Bierzmowania prosimy o zgłoszenia.

2. W każdą środę odmawiamy wspólnie w Barnimie i w Warnicach Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie tego nabożeństwa przedstawiamy nasze prośby osobiste, modlimy się za naszych bliskich, prosimy  we wspólnych intencjach.  Na  każdej Nowennie możemy przekazywać nasze podziękowanie i prośby zapiane na kartkach np. Matko Boża dziękuję za wszelkie łaski, zdrowie…, Matko Boża proszę o potrzebne łaski, o zdrowie o miłość w Rodzinie …

Matko Pomocy Nieustającej, pomagaj nam

3. Formacyjne Spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczęcie  Mszą św. 

                w Koszewie we wtorek o 17.00

              w Barnimie w środę o 16.30
                w Warnicach w środę o 17.30

                           

4. Misje u stóp Krzyża w naszej Parafii

od 08.03.do 15.03. 2019

Misje u stóp Krzyża są to tygodniowe medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża – kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Relikwiarzu z Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w kaplicy Brzozdowieckiej w Konkatedrze w Kamieniu Pomorskim.

         W duchu dziękczynienia Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, pogłębiając naszą wiarę - pochylimy się z czcią i adoracją przed słynącymi łaskami peregrynującego KRZYŻA. Modlitwy, adoracje i nauki „U STÓP KRZYŻA” poprowadzą kapłani i O. Zdzisław Redemptorysta.

 

 

 

IV NIEDZIELA ROKU 03.02.2019

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca – wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu,  zmiana Tajemnic Różańcowych. Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30

Akt Oddania Modlitwa Rodzin w czasie Adoracji. Po błogosławieństwie ŻR podchodzi do Ołtarza (Tajemnice  składamy na ołtarzu)

 

2. W I Niedzielę miesiąca ofiary, które składamy na tacę są przeznaczone na cele diecezjalne.

 

3. 9 lutego odbędzie się Pielgrzymka Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich Os. Kasztanowe w Szczecinie – Dąbiu.  Wyjazd  o godz. 10.30 z kościoła parafialnego w Warnicach.

 

NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM!

Stefańska Janina, ur.04.08.1933, zm. + 07.01.2019
30 Dzień po śmierci 12.02.2019 Koszewo godz. 17.00

10.03.2019 Koszewo 9.30 od syna Andrzeja z Rodziną

 

Dziękujemy za Ofiary na Seminarium Duchowne złożone w kopercie na tacę. Niech każda rodzina ma swój udział we wspólnej trosce o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

 

W Warnicach Dzień Kobiet 01.03.2019 w Domu Strażaka o godz. 19.00. Zapisy u p. Sołtys do 14.02.2019.

Żłóbek i choinki rozbieramy po uroczystości MB Gromnicznej. Wszelkie ozdoby choinkowe     składamy w stałym miejscu. Choinki spalamy były poświęcone!

 

Troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła!

 

III NIEDZIELA ROKU  27.01.2019

 

 1. Wizytę duszpasterską w naszej parafii zakończymy 30.01.2019. Wyrażamy wdzięczność  wszystkim za życzliwość i szczerość w rozmowach. Dziękujemy za dary złożone z okazji kolędy.

       Informujemy, że nie zgłoszono żadnych spraw problemowych odnośnie duszpasterstwa parafii.

2. Uzupełnienie Kolędy odbędzie się w sobotę 02.02. od godz. 16.00 prosimy o zgłoszenie u księdza. 

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota:

- w I czwartek w Reńsku  Msza św. o 17.30
    i nabożeństwo z udziałem  Domowego Kościoła

- w I Piątek 01.02. odwiedzimy chorych w ich domach z
  posługą sakramentalną od godz. 9.30

- I sobota 02.02. w Warnicach o  12.00 Różaniec o 12.30
  Msza św. i nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi.

4. W tym  tygodniu:
     Adoracja Najświętszego  Sakramentu i spowiedź św.

Warnice: I piątek od 16.30  i spowiedź św. ,

Barnim:   I piątek od 15.30  i spowiedź św.

Koszewo: I piątek we wtorek  od 16.30 Adoracja Najśw.
                       Sakramentu, spowiedź, o 17.00 Msza św.

Koszewko: wtorek  17.45  spowiedź św.             

Kłęby: czwartek  od 8.40  spowiedź św. 
Reńsko: czwartek od 17.00  spowiedź św. 

5.    2 lutego w piątek  święto OFIAROWANIA  PAŃSKIEGO - Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy w tym dniu  XXII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. poświęca się gromnice, która  przypomina że Chrystus oświetla drogi naszego życia. W tej wędrówce prowadzi nas Matka Najświętsza.  W tym dniu składamy nasz dar do puszki na potrzeby klasztorów klauzurowych.
        Tego dnia przynosi się do świątyni do poświęcenia  świece woskowe, które następnie niesie się w procesji. Są one symbolem człowieczeństwa Syna Bożego, a także symbolem wiary, nadziei i miłości, z jakimi chrześcijanin powinien podążać za Chrystusem. 

       W tym dniu wręczenie świec Chrztu dzieciom z klasy I. Spotkanie z Rodzicami tych dzieci w środę w Warnicach o 17.30

       Po Komunii św. Rodzicielski  Akt Ofiarowania dzieci Bogu! Rodzice wypowiadają słowa Aktu za księdzem s.2.

          Rodziców zachęcamy, aby przy modlitwie wieczornej odmówili nad swoimi dziećmi „Akt Ofiarowania dzieci Bogu”

6. Informujemy narzeczonych, że do zawarcia małżeństwa, wymagany jest Kurs Przedmałżeński.

       Taki kurs odbędzie się  w  sobotę 16.02. i 23.02.2019   w salce na plebani od godz. 10.00  do 

17.00.  Bardzo  prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii u księdza.  

       Trwać będzie również dla starszych Katecheza przed Bierzmowaniem dla tych, którzy nie byli u sakramentu Bierzmowania prosimy o zgłoszenia.

 

 

 

 OBJAWIENIE PAŃSKIE  01.01.2019

 

 

 

1.  Dzisiaj w niedzielę  06.01.   przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.  Misyjny Dzień Dziecka. Dzień modlitw w intencji polskich misjonarzy. Do puszki składamy nasz dar na cele misyjne Kościoła.   

 

Podczas Mszy św. poświecenie wody, kadzidła i kredy - symbolizują trzy dary złożone Jezusowi przez Trzech  Mędrców ze Wschodu.

 

 

 

2. Dzisiaj wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu,  i zmiana Tajemnic Różańcowych. Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30 Akt Oddania Modlitwa Rodzin w czasie Adoracji.

 

 

 

 1. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

 

4. Msze św. w tygodniu: STRONA 4

 

    Msze św. w tygodniu wg planu kolędy, która rozpoczyna się    Mszą św. o 14.30, w sobotę o 9.30

 

 

 

5. W przyszłą  niedzielę będziemy obchodzić  Uroczystość Chrztu  Chrystusa, wspólnie podziękujemy    Panu Bogu za Sakrament Chrztu, modlitwą obejmiemy naszych Rodziców i chrzestnych. Odnowimy Przyrzeczenia Chrztu św. Dzieci ochrzczone w 2018 roku otrzymają pamiątki chrztu. W Barnimie i w Warnicach na sumie, w pozostałych miejscowościach wg godzin odprawianej Mszy św.

 

 

 

 REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY

 

      Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy rekolekcje dla młodzieży w okresie ferii zimowych (28 stycznia  do 10 lutego 2019 r.). W związku z tym uprzejmie zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Bezpłatne rekolekcje stanowią formę nagrody za aktywny udział młodzieży w życiu parafii. Uczestnikami mogą być osoby, które pragną pogłębić formację duchową, aby efektywniej służyć duszpasterstwu młodzieży w swojej parafii.

 

    

 

Dziękujemy za Ofiary na Seminarium Duchowne złożone w kopercie na tacę. Niech każda rodzina ma swój udział we wspólnej trosce o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

 

 

 

Ofiary na Płytę 100 lecia składamy w kopercie na tacę lub do Rady Parafialnej swojej miejscowości.

 

W Warnicach i w Koszewie złożono już ofiary w całości po 2 000 zł, w Kłębach złożono 1740 zł.,
 w Koszewku złożono 430 zł.  Barnim złożono 960 zł.

 

Troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła!

 

 

 

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018

 

1. Dzisiaj w  niedzielę  30.12. obchodzimy  Uroczystość Najświętszej Rodziny - to święto każdej    rodziny. Podczas Mszy św. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie, a ci, którzy w tym roku zawarli  małżeństwo otrzymają Pamiątki ślubu.

2. Jutro w poniedziałek pożegnamy Stary Rok – z  pewnością każdy z nas ma za co dziękować Panu Bogu.
Jeżeli były  sprawy i chwile trudne przedstawmy je Dobremu Panu w czasie Mszy św.  w  Barnimie i w Warnicach o 17.30. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku.

3. We wtorek 1 stycznia 2019, I Dzień Nowego Roku, uroczystośćŚwiętej Bożej Rodzicielki. Nie zapomnijmy rozpocząć    Nowy Rok z Bogiem, udziałem we Mszy św. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. błogosławieństwo Rodzin.

 

4. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

5. Msze św. w tygodniu: STRONA 4.

6.  02.01.rozpoczynamy kolędę - wizytę duszpasterską. Podczas trwania kolędy w   danej miejscowości jest to święto, starajmy się świątecznie przeżyć to spotkanie.

 

7. Msze św. w tygodniu wg planu kolędy, która  rozpoczyna się    Mszą św. o 14.30, w sobotę o 9.30

 1.   Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie w
                                                      soboty od 8.00 do 9.00

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota
      m-ca  (chorych odwiedzimy w lutym)

-          I piątek odprawimy w piątek
                              spowiedź św. przed Mszą św.:

    - I Sobotę odprawiamy w Warnicach o 9.30

 

NA ZAKOŃCZENIE RORAT 2018 
FIGURĘ MATKI BOŻEJ
wylosowali następujący uczniowie: Warnice: Banicki Szymon,  Reńsko Pniewski Filip, Kłęby Nowicki Nikodem, Barnim Banaś Martyna, Koszewo Keller Amelia,  Koszewko Gałgański Oskar.

 

 

 

 

IV  NIEDZIELA ADWENTU    23.12.2018

 

1. Dzisiaj kończymy Roraty, dzieci które były zawsze na roratach będą losowały Figurę Matki Bożej na zawsze.
       W Warnicach o 12.30, w Barnimie o 12.15.     
       Zapisać kto wylosował MB:

 1. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

3. Msze św. w tygodniu: STRONA 4

4. W PONOEDZIAŁEK   WIGILIA UROCZYSTOŚCI BOŻEGO NARODZENIA - w tym  dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  i wszelkich napojów alkoholowych.

   Jest Tradycją naszej wiary i rodzin naszych, że w tym dniu nie spożywamy żadnych posiłków - starajmy się to wypełnić.(Rodzice niech zachęcą swoje dzieci)
        Wieczerza Wigilijna - powinna jej towarzyszyć  lektura fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa, wspomnienie osób naszej rodziny, odczytanie życzeń z kartek świątecznych, wspólna modlitwa na początku,   łamanie się opłatkiem składanie sobie nawzajem życzeń, kolacja, śpiew kolęd.

     Uczta wigilijna ma charakter ściśle rodzinny. Nie podawajmy na stół wigilijny  alkoholu. Zaprośmy samotnych.

        W Wigilię Bożego Narodzenia gromadzimy   się na Msze św. – Pasterkę:

              Reńsko      21.00         Koszewo     21.00

                 Kłęby     22.30          Koszewko   22.30                               
                Warnice  24.00              Barnim    24.00

podczas wyznania wiary wszyscy klękamy na słowa: I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało. To jest niejako potwierdzenie, że klękamy przed tajemnicą Wcielenia.

5. WE WTOREK 25.12. I  DZIEŃ  BOŻEGO  NARODZENIA   Msze św.:     w Barnimie o 12.15, w Warnicach o 12.30. W pozostałych miejscowościach Msze św. jak w niedzielę.  (W Warnicach  i w Barnimie o 8.00 nie ma)

6. W ŚRODĘ 26.12. II  DZIEŃ  BOŻEGO  NARODZENIAMsze św. tak jak w niedzielę.  II Dzień Bożego narodzenia - jest poświęcony KUL i Wydziałowi  Teologicznemu w Szczecinie. Ofiary, które złożymy w tym dniu są przeznaczone naKUL i Wydział teologiczny. W święto św. Szczepana święci się owies.

       Dzisiaj zapraszamy Kolędników, aby z Dobrą Nowiną o Bożym Narodzeniu odwiedzili nasze domy niech  przedstawią Jasełka, zaśpiewają kolędy

7.  W CZWARTEK  27.12. święto (B) św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina, które podaje się wiernym
8. W PIATEK 28.01. święto (Cz) świętych  Młodzianków Męczenników.

9. W  przyszłą niedzielę  30.12. będziemy obchodzić  Uroczystość Najświętszej Rodziny- to święto każdej    rodziny. Podczas Mszy św. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie, a ci, którzy w tym roku zawarli  małżeństwo otrzymają Pamiątki ślubu

 

III NIEDZIELA  ADWENTU  16.12.2018

 

1. Od 17.12 do Wigilii są to dni bliższego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia

       Dzisiaj modlimy się za  wszystkie osoby, które wylosowały Figurę Matki Bożej na   zakończenie Rorat w latach ubiegłych

       W przyszłą niedzielę zakończenie Rorat i losowanie wśród osób, które były zawsze na roratach do kogo na stałe wybierze się Matka Boża. W Warnicach i w Barnimie na sumie losowanie.

2. W tygodniu gromadzimy się na Msze św. Roratnia.
W Warnicach  Roraty w środy i w piątki, w Barnimie w środy i piątki, (losowanie również w niedzielę na sumie)  w pozostałych miejscowościach niedziela i raz w tygodniu.

3. Jutro w poniedziałek  przypada I Rocznica nasza Parafia otrzymała Relikwie I Stopnia pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r.

4. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

5. Msze św. w tygodniu: STRONA 4.

6. W tym tygodniu na Mszy św. Roratniej będziemy modlić się podczas Modlitwy Wiernych  za zmarłych z Wypominek  Rocznych.

7. Przygotowanie kościoła na Boże Narodzenie:
starajmy się godnie  przygotować kościół na święta wg naszego grafiku. Czyńmy to już w tym tygodniu, wstawić choinki i dekorować je.

8. Odwiedziny chorych i starszych w  ich   domach z posługą sakramentalną od godz. 9.30:  

ks. proboszcz odwiedzi chorych -19.12. środa –
                                 Wójcin, Kłęby, Barnim i Warnice B

ks. wikariusz odwiedzi 21.12. w Warnicach A,  
                     Reńsku, Dębicy, Koszewo i Koszewko

9. SPOWIEDŻ ŚW. ADWENTOWA 22.12. SOBOTA  

   Barnim  9.00 – 9.45 -3ks.        Kłęby  9.00 – 9.30 -2 ks.

   Koszewo 10.00 – 10.30        Koszewko 10.45. – 11.00

   Reńsko 10.00 – 10.30               Warnice 11.00 – 12.00           

10. Zadbajmy o Betlejemskie Światło Pokoju, aby to Światło świeciło w naszych domach podczas Wigilii i Uroczystości Bożego Narodzenia. To Światło dostępne będzie na plebani i w tygodniu na Mszy św.

10. Informujemy, że wszelkie ozdoby świąteczne i choinki w domu i na zewnątrz zapalamy zgodnie  z Tradycją dopiero w Wigilię Bożego Narodzenia przed kolacją wigilijną.

 

11. 1 stycznia 2019, I Dzień Nowego Roku, uroczystośćŚwiętej Bożej Rodzicielki. Nie zapomnijmy rozpocząć    Nowy Rok z Bogiem, udziałem we Mszy św. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. błogosławieństwo Rodzin Najświętszym Sakramentem.  

 

 

 

 

II  NIEDZIELA ADWENTU    09.12.2018

 

1. Zespół pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie w II Niedzielę Adwentu  organizuje w Kościele w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi  katolickiemu na Wschodzie.   Dzisiaj  po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do  puszki na rzecz wiernych na Wschodzie.

2. Dzisiaj w czasie Mszy św. w każdej miejscowości  poświęcenie opłatków wigilijnych.  Rada Parafialna przekaże każdej Rodzinie Opłatki i koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.

3. W tygodniu gromadzimy się na Msze św. Roratnią,
w każdym dniu losujemy, którą rodzinę nawiedzi Matka Boża.   

4. Formacyjne Spotkanie kandydatów do Bierzmowania
       trzy klasy Gimnazjum. Rozpoczęcie  Mszą św.  

   14.12. piątek  w Barnimie o 16.30
           15.12.  sobota w Warnicach o 9.30 

w Koszewie o 11.30  

 

I NIEDZIELA  ADWENTU  02.12.2018 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – Adwentem.  Adwent jest czasem
przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa na
 ziemię. Adwent jest też czasem oczekiwania na ponowne Jego przyjście na  końcu czasów.
         Wykorzystajmy czas Adwentu jak najowocniej, obierając postanowienie, wyrzeczenie  adwentowe,  które pozwolą nam godnie uczestniczyć w Roratach i godnie przeżyć spowiedź adwentową.
           Dzisiaj poświęcenie figury Matki Bożej. Przychodzimy na Msze św. roratnie z lampionami i papierowymi sercami, na których  oprócz imienia i nazwiska umieszczamy swoje dobre uczynki. Serduszka będą  pomocne w losowaniu, którą rodzinę nawiedzi Matka Boża. Losujemy na każdy dzień, godzina Mszy św. w tygodniu jest godziną zmiany. Na Roratach - początek Mszy św. do Modlitwy będziemy odprawiać przy  zgaszonych światłach.  Serduszka zbierają księża.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje w Warnicach, w Barnimie i w Kłębach. Serdecznie witamy Ojca Redemptorystę i wspierajmy modlitwą posługę Misjonarza. Zapraszamy wszystkich do udziału w Rekolekcjach.                        

PROGRAM

Kłęby (Kł)), Barnim (b), Warnice (W)

03.12.2017 NIEDZIELA

B

W

Msza św. z nauką ogólną

11.00

8.00

8.00

Msza św. z nauką ogólną

 

12.15

12.30

 

Modlitwa Rodziny w domu

21.30

21.30

21.30

 

04.12.2017     PONIEDZIAŁEK

B

W

Msza św. z nauką ogólną

11.00

16.30

18.00

 

Modlitwa Rodziny w domu

21.30

21.30

21.30

 

05.12.2017     WTOREK

B

W

Odwiedziny chorych

9.30

9.30

9.30

SPOWIEDŻ ŚW.

15.30

16.00

17.00

Msza św. z nauka ogólną

16.00

17.00

18.00

 

Modlitwa Rodziny w domu

21.30

21.30

21.30

 

3. Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych (Intencje s.1). Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30.

4. W czwartek 06.12. obchodzimy wspomnienie  św. Mikołaja. W tym dniu obdarowujemy się nawzajem  upominkiem jako znak naszej życzliwości wobec drugiego człowieka. Rodzice niech spełnią tę powinność (nie przekładać tego na święta)

5. W tym tygodniu przypada:  I czwartek, I piątek,
     -  I czwartek: w Reńsku o 17.30 Msza św. i
         nabożeństwo  z   udziałem Domowego Kościoła

    -  I Piątek  07.12 odwiedzimy chorych i starszych w
         ich   domach z posługą sakramentalną od godz. 9.30

Ks. wikariusz odwiedzi chorych w Reńsku, Dębicy, Koszewo i Koszewko

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

  Koszewo:  w piątek od 17.30 Adoracja, o 18.00 Msza św.

  Barnim: I piątek od 16.30,  Warnice: I piątek od 17.30

 

            Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu spowiedź św. miesiąca zachęcamy uczniów i starszych do odprawiania I Piątków Miesiąca. Uczniowie otrzymują specjalne kartki na I Piątki.

6. 08.12. SOBOTA (B) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Uroczystość -  Odpustowa w Koszewie odbędzie się o godz. 11.30. Msza św. odpustowa.   Poświęcenie Medalików Niepokalanej.  Procesja Eucharystyczna. Odpust poprowadzi ks. Łukasz wikariusz   

7. W Koszewie na Odpuście  dzieci komunijne klasa II i III otrzymają z rąk Rodziców Medalik Niepokalanej jako Dar Rodziców z okazji I Komunii św.

     Udział w Odpuście odbędzie się jako Spotkanie formacyjne dla  Rodziców i  dzieci komunijnych w ramach II soboty.

 

8 GRUDNIA w  UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP Matka Boża w Montechiari we Włoszech w 1947 powiedziała: "Jest moim życzeniem, aby ta godzina łaski została rozpowszechniona w całym świecie." Skorzystajmy z tej Łaski  Zgromadzimy się na modlitwie o godzinie od 12.00 do 13.00 w świątyni. Żywa Róża poprowadzi czuwanie. 

8. W przyszłą niedzielę 09.12. czasie Mszy św. w każdej miejscowości  poświęcenie opłatków wigilijnych.  Rada Parafialna przekaże każdej Rodzinie Opłatki.

 

 

XXXIII NIEDZIELA  ROKU  18.11.2018

 

 1.  Trzecia niedziela listopada - Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma przypominać o tragediach ofiar wypadków drogowych  nie tylko osób, które poniosły śmierć czy doznały obrażeń ciała, ale również ich rodzin oraz ma przestrzegać przed nierozważną jazdą.

2. Dzisiaj w niedzielę Różaniec za zmarłych w Barnimie  i w  Warnicach o 15.00 z Wypominkami na cmentarzu.

3. Zachęcamy więc do udziału we Mszy św. w niedzielę i w tygodniu, ofiarujmy nasze dary duchowe nasze cierpienia, pracę i obowiązki. Podczas Mszy św. w niedzielę i w tygodniu w czasie modlitwy wiernych będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych z Wypominek.

4. Zachęcamy uczniów do nauki gry na organach, odbywać się będą w Szczecinie w soboty. Dojazd organizować będziemy wspólnie.

5. W piątek 23.11. o 17.30 w Warnicach zapraszamy na spotkanie Młodzież pracującą, szkół średnich i studentów z całej Parafii. W ostatni piątek Modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

6. W sobotę 24.11. przypada XVI rocznica sakry biskupiej Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ks. Biskupie.

7. W naszej parafii 32 rodziny systematycznie otrzymują Tygodnik Katolicki NIEDZIELA. Gdyby ktoś chciał stać się stałym odbiorcą tej gazety, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana

   

      Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu! Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem.

      Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie.

      Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła.

       Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło

Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków. Amen.

 

 

 

XXXII  NIEDZIELA  ROKU    11.11.2018

 

1. Dzisiaj11 listopada  przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jest to wielki Dzień naszej pamięci i wdzięczności wszystkim Rodakom, którzy w różny sposób zgodnym ze swoim powołaniem walczyli o Naszą Niepodległość. Życzmy sobie nawzajem, aby ten Owoc tak wielkiego wysiłku łączył Polaków w miłości i jedności dla dobra naszej Ojczyzny.

           Jako znak naszej wdzięczności za Niepodległość zostaną w naszych świątyniach umocowane i poświęcone Tablice Pamiątkowe tego wydarzenia.

2. Dzisiaj w niedzielę Różaniec za zmarłych w Barnimie  i w  Warnicach o 15.00 z Wypominkami na cmentarzu.

3. MODLITWY ZA ZMARŁYCH Listopad w sposób szczególny poświęcony jest pamięci naszych zmarłych. Każdy z nas jest zobowiązany do modlitwy w ich intencji jak poucza nas Pismo św. „Świętą i zbawienną jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechu uwolnieni” 2 Mach.

      Zachęcamy więc do udziału we Mszy św. w niedzielę i w tygodniu, ofiarujmy nasze dary duchowe nasze cierpienia, pracę i obowiązki. Podczas Mszy św. w niedzielę i w tygodniu w czasie modlitwy wiernych będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych z Wypominek.

4. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

5. Msze św. w tygodniu: STRONA

6. Formacyjne Spotkanie kandydatów do Bierzmowania
       trzy klasy Gimnazjum. Rozpoczęcie  Mszą św.  

   16.11. środa  w Barnimie o 16.30
           17.11.  sobota w Warnicach o 9.30

                                       w Koszewie o 11.30

 

7. W przyszłą niedzielę to  Trzecia niedziela listopada - Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 

 Archidiecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2019 r. i będzie przebiegać według następującego programu:

12 kwietnia – piątek

godz. 20.30 - Uroczyste wejście pielgrzymów głównym
                       wejściem do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i powitanie przez OO. Paulinów

godz. 21.00 - Apel Jasnogórski

godz. 21.30 - 22.30 - Czuwanie modlitewne – alumni AWSD

godz. 22.30 - 23.30 - Czuwanie modlitewne – młodzież

godz. 24.00 - Pontyfikalna Msza Święta koncelebrowana
                       w Bazylice Jasnogórskiej

13 kwietnia – sobota

godz. 1.30 - 2.00 - Czuwanie indywidualne przed
                               Cudownym Obrazem Matki Bożej

godz. 9.00 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

     

 

 

  XXXI NIEDZIELA  ROKU  04.11.2018

 

 1.  Dzisiaj I Niedziele miesiąca – wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu,  zmiana Tajemnic Różańcowych. Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30
  Akt Oddania Modlitwa Rodzin w czasie Adoracji.

2. Dzisiaj o 15.00. odbędzie się:  Procesja na cmentarzu  pokropienie grobów i  modlitwy za zmarłych z Wypominkami na cmentarzu w Barnimie i w Warnicach.

 

MODLITWY ZA ZMARŁYCH – 3-8 listopada 2018

               według następującego programu:

 3 listopada – za zmarłe ofiary wypadków drogowych
                        i katastrof

4 listopada – za ofiary aborcji oraz za zmarłe ofiary
                       procedur „In vitro”

5 listopada – za dzieci utracone

6 listopada – za zmarłych i poległych, którzy życie
                     oddali w służbie naszej Ojczyzny, w tym:
                     żołnierzy, polityków oraz twórców życia
                     społecznego, gospodarczego i kulturalnego

7 listopada – za tych, którzy nie wrócili z morza

8 listopada – za zmarłych rodziców, nauczycieli,
                              wychowawców i duchownych.

DOBRY JEZU A NASZ PANIE!

DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE

3. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

4. Msze św. w tygodniu: STRONA 4.

5. W sobotę 10.11. w Warnicach  o 9.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do I Komunii św. klasa III

 

6. W przyszłą niedzielę 11 listopada w tym roku przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości Naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny. Nasze domy na ten dzień przyozdobimy Flagą Polski.

       Jako ludzie wierzący powinniśmy dołożyć starań, aby Polska, wdzięczna Bogu za wolność i  korzystająca ze wszelkich środków rozwoju, była wierna swym chrześcijańskim korzeniom, wierna Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi.

        Zapraszamy na uroczystą Msze św. i poświęcenie Tablicy Pamiątkowej o 12.30 w Warnicach  z udziałem  Urzędu Gminy, Radnych, Sołtysów, Strażaków, Szkoły, Instytucji i zaproszonych Gości.

        Druga część naszej Uroczystości - Program artystyczny z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędzie się w Szkole w Warnicach. Pani Wójt serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej Gminy.

***

Adwent w tym roku rozpoczniemy  02 grudnia:
 - I Niedziela Adwentu. Informujemy, że  zabawę
   andrzejkową organizujemy do 01.12.
    Zabawy nie organizujemy w piątki!

 

 

XXVI  NIEDZIELA  ROKU    30.09.2018

 

1. Dzisiaj w niedzielę 30 września Odpust w Starym Przylepie o 17.00 ku czci św. Michała Archanioła

 

2. Jutro w poniedziałek 01 października  w Koszewku Odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  O 17.30 Msza św. ze  Słowem Bożym. Przed  Mszą św. okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Odpust poprowadzi ks. Łukasz wikariusz.

         Przed Modlitwą Powszechną Dzieci komunijne klasa I (i te, które jeszcze nie mają do klasy III włącznie) otrzymają Różaniec na Mszy św. w  obecności rodziców.

         Zapraszamy w imieniu wiernych z Koszewka na Odpust i na spotkanie przy ognisku.

3. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

4. Msze św. w tygodniu: STRONA

 1. W tym tygodniu przypada:  I czwartek, I piątek, I sobota
       -  I czwartek: 04.10. w Reńsku o 17.30 Msza św. i
           nabożeństwo  z   udziałem Domowego Kościoła

    -  I Piątek  05.10 odwiedzimy chorych i starszych w
         ich   domach z posługą sakramentalną od godz. 9.30

    -  I sobota w Warnicach o 9.10 wspólny Różaniec o 9.30     Msza św. i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

  Koszewo:  we wtorek od 17.30 Adoracja, o 18.00 Msza św.

  Barnim: I piątek od 16.30,  Warnice: I piątek od 17.30

 

            Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu spowiedź św. miesiąca zachęcamy uczniów i starszych do odprawiania I Piątków Miesiąca. Uczniowie otrzymują specjalne kartki na I Piątki.

 1.   W przyszłą niedzielę przez cały dzień  poza Mszami ma być odmawiany Różaniec w każdym kościele.

 

XXV  NIEDZIELA  ROKU  23.09.2018

 

1. We wrześniu modlimy się o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, aby Rodzice własnym przykładem utwierdzali w swoich dzieciach wiaręi nauczyli je chodzić na Msze św.

2. Dzisiaj 23 września przypada 50 Rocznica śmierci św. Ojca Pio (1968rok śmierci). Ojciec Pio z Pietrelciny, jak św. Paweł apostoł, w centrum swego życia i apostolatu umieścił krzyż swego Pana jako źródło mocy, mądrości i chwały. Żarliwa miłość do Jezusa Chrystusa sprawiła, że  upodobnił się do Niego w całkowitej ofierze z siebie dla zbawienia świata.  Francesco Forgione przyszedł na świat w miasteczku Pietrelcina w południowych Włoszech 25 maja 1887 r. Chrzest przyjął następnego dnia. Był jednym z ośmiorga dzieci Peppy i Grazio Forgione. 

3. W piątek  28.09. w Rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki XI Międzynarodowa Akcja Modlitewna „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Zgromadzimy się o 15.00 przy Krzyżu na skrzyżowaniu koło Gminy, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wiernych, aby w swoich miejscowościach również zgromadzili się na tę Modlitwę przy Krzyżu. Barnim na skrzyżowaniu.

 

4. W dniach od 28 do 29 września odbędzie się Pielgrzymka na Jasna Górę. Wyjazd 28.09. o godz. 8.30 w Warnicach. Powrót 29.09. około godz. 21.30. Koszt 200 zł

 

5. W przyszłą niedzielę 30 września Odpust w Starym Przylepie o 17.00 ku czci św. Michała Archanioła

6.  W przyszłą  niedzielę, 30 września br., należy przeprowadzić w parafiach zbiórkę do puszek na rzecz dzieł Duszpasterstwa Młodzieży. Patrz obok

 

7. 01 października  rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe. W tym roku Różaniec odmawiamy wspólnie  w tych dniach kiedy jest Msza św. w tygodniu w danej miejscowości i wyznaczone dni:

Wtorek: Dębica 16.30, Koszewo 17.00, Koszewko 18.00

Środa: Wójcin 16.00, Barnim 16.30, Warnice A 16.00,

            Kłęby 17.00

Czwartek: Warnice B 16.30, Reńsko 17.00,

                  Warnice C 17.00

Piątek w Warnicach młodzież  o 19.00

         Dorośli 20 minut prze Mszą św.  w tygodniu

         W niedzielę odmawiamy Różaniec 15 minut przed Mszą 4 tajemnice, 5 Tajemnicę prowadzi ksiądz.

W pozostałych dniach tygodnia odmawiamy Różaniec w naszych domach z całą rodziną.  Po modlitwie różańcowej  wspólnie przypominamy sobie Prawdy Katechizmowe. Na zakończenie śpiewamy „Maryjo Królowo Polski”. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum za udział w nabożeństwie różańcowym przekazują Matce Bożej  kwiatki w tygodniu i w niedzielę „kartki” podpisane: klasa i data.

 

 

XXIV  NIEDZIELA  ROKU    16.09.2018

 

1. Dziś w III niedzielę września liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących 
Komunie św. Również w tę niedziele składamy nasz dar do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski  i na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 1. W III niedzielę miesiąca modlimy się w czasie Modlitwy Powszechnej  za naszych zmarłych z rocznych wypominek. Ksiądz wymienia zmarłych z Imienia i Nazwiska i mówi Panie zmiłuj się nad nimi!. Wierni odpowiadają Panie zmiłuj się nad nimi! Na zakończenie  Mszy św. ogólna modlitwa za zmarłych.

3. 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na Msze św. dzieci, młodzież 

                         we wtorek Koszewo i Koszewko,

                         w środę  w Barnimie i  w Warnicach

                         w czwartek Reńsko

            uczniowie przygotują z
            księdzem i p. Beatą

- komentarz do Mszy św.

- czytania

- procesję z darami  (każde dziecko i młodzież ofiaruje dowolny kwiat św. Stanisławowi)

- modlitwę powszechną,

 

6. W dniach od 28 do 29 września odbędzie się Pielgrzymka na Jasna Górę. Wyjazd 28.09. o godz. 8.30 w Warnicach. Powrót 29.09. około godz. 21.30. Koszt 200 zł

 

 

XXIII NIEDZIELA ROKU 09.09.2018

1. Dzisiaj niedzielę 9 września w Barnimie Msza św. o 8.00, a o 12.15 odbędzie się Odpust ku czci Narodzenia NMP z procesją eucharystyczną. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., Żywa Róża poprowadzi Różaniec. W czasie Mszy św. odpustowej poświecenie ziarna siewnego. Na zakończenie Uroczystości Odpustowej poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów i specjalne błogosławieństwo uczniów na Nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów z całej parafii na to modlitewne spotkanie z Bogiem i oddanie się w opiekę Matki Bożej. Zapraszamy ministrantów z całej parafii i dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji.
2. W dniu wczorajszym odbyły się Dożynki Gmino parafialne. Dziękujemy za obecność, za przygotowane wieńce dożynkowe i dary, dziękujemy Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.
3. Od 09-15 września obchodzimy VIII Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem: „WYBÓR DROGI”. W ramach Tygodnia Wychowania zapraszamy na wspólną modlitwę, a Rodziców zapraszamy na spotkanie po Mszy św. w Koszewie i w Koszewku we wtorek, w Warnicach i w Barnimie w piątek.
4. Kalendarz Liturgiczny strona 1.
5. Msze św. w tygodniu: STRONA 4.
6. W środę z 12 na 13 września odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z postem w dowolnej formie, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. Adoracja i post rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie trwać przez 24 godz. do godz. 18.00. Każdy zaproszony może wybrać dowolny czas adoracji, połączonej z postem, aby swoją modlitwą i ofiarą duchową wypraszać łaskę powołania i wspierać rozeznanie oraz przyjęcie tego daru. Program obok
7. W czwartek 13 września w Wójcinie o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie - procesja ze świecami. Zapraszamy wiernych z całej parafii.
Za uczestników nabożeństwa Fatimskiego modlimy się w modlitwie wiernych na każdej Mszy św.
8. W piątek 14.09. przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego - dbajmy o krzyże przydrożne i we własnym domu. Jest to święto patronalne Żywej Róży z Barnima.
W Warnicach o 20.30 przy Krzyżu na granicy Powiatu Pyrzyce - Stargard modlitewne czuwanie przy Krzyżu.
9. Zapraszamy ministrantów, lektorów, schole liturgiczne i zespoły muzyczne wraz z Duszpasterzami oraz katechetami z wszystkich parafii Archidiecezji do udziału w VII Rejonowym Dniu Skupienia Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 15 września. Program obok
10. W przyszłą niedziele liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny  w Szczecinie.

         

 

 

XXII  NIEDZIELA  ROKU    02.09.2018

 

1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca  wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu po Komunii św. i  zmiana Tajemnic Różańcowych   Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30. W pozostałych miejscowościach wg godziny odprawianej Mszy św. Intencje s.1

 

2. Dzisiaj na Mszy św. w Barnimie, w Koszewie i w Koszewku powitamy ks. Łukasza wikariusza. Po Mszy św. prymicyjnej podejdziemy tak jak do Komunii św. ks. Łukasz pobłogosławi indywidualnie nakładając ręce na naszą głowę.   

3. W poniedziałek  03.09. w Warnicach o 8.30 w Szkole Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego, Zapraszamy pracowników Szkoły, Nauczycieli, wychowawców, Rodziców i uczniów.

       Błogosławieństwo uczniów i przyborów szkolnych na Mszy św. w tygodniu. W środę w Barnimie i w Warnicach dla uczniów od Przedszkola do klasy III. 

5. W tym tygodniu przypada:    I czwartek, I piątek

-  I czwartek: nabożeństwo z udziałem Domowego

   Kościoła  o 17.30 w Reńsku

-  w I piątek 07.09.odwiedzimy chorych i starszych w ich  domach z posługą sakramentalną od godz. 9.30

Adoracja Najświętszego  Sakramentu i spowiedź św.

Warnice: I piątek w od 17.30  i spowiedź św. ,

Barnim:   I piątek w od 16.30  i spowiedź św.

Koszewo: I piątek we wtorek  od 16.30 Adoracja Najśw.
                      Sakramentu, spowiedź, o 17.30 Msza św.

 Koszewko: wtorek  18.30  i spowiedź św.      

czwartek:  Kłęby Msza św. o 9.00 i spowiedź św.

                  Reńsko: Msza św. o 17.30 i  spowiedź św.

 

7. W sobotę 08.09 nasze Dożynki Gminno-Parafialne  zgromadzimy się  na Mszy św. dziękczynnej za zbiory w Warnicach na boisku o 14.00. Po Mszy św. konkurs wieńców i  różne atrakcje przygotowane dla dzieci i wszystkich uczestników.

      Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy i Gości, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.  

 

8. W przyszłą niedzielę 9 września w Barnimie Msza św. o 8.00, a   o 12.15 odbędzie się Odpust ku czci Narodzenia NMP  z  procesją  eucharystyczną. Przed Mszą  św. okazja do spowiedzi św., Żywa Róża poprowadzi Różaniec. W czasie Mszy św. odpustowej  poświecenie ziarna siewnego. Na zakończenie Uroczystości   Odpustowej poświęcenie  przyborów szkolnych dla uczniów i specjalne  błogosławieństwo uczniów na  Nowy rok szkolny.  Zapraszamy wszystkich uczniów z całej parafii na to modlitewne spotkanie z Bogiem i oddanie się   w opiekę Matki Bożej. Zapraszamy ministrantów z całej parafii i dziewczynki do sypania kwiatków w  czasie procesji.

 

 

INTENCJE MSZALNE

NIEDZIELA 02.09.2018

Warnice     8.00

+ Janusz Sztupecki 8 R

Reńsko       9.30

+ Sylwester Złotek i Anna

Kłęby       11.00

Urodzinowa Michała o bł. Boże i zdrowie

Warnice   12.30

+ Marek, Bronisław i Natalia

 

Barnim      8.00

+ Janina Nowik 30 Dzień po śmierci

Koszewo   9.30

+ Florentyna i Tadeusz Redełkiewicz

Koszewko  10.45

15 R Ślubu Barbary i Jarosława Dobrychłop

Barnim    12.15

Chrzest Kuba Michalak

 

         03.09.

PONIEDZIAŁEK  

Warnice  8.30

W szkole za + Stanisławę Szymańska od wnuka Łukasza z Rodziną

 

04.09.

WTOREK             

Koszewo     17.30

+ Tomasz Siluk 1 R

Koszewko18.30

+ ks. Wacław Pławski

 

         05.09.

 ŚRODA  

Barnim    17.30

+ ks. Wacław Pławski

 Warnice     18.30

+ Zdzisław Lichota 26 R

 

06.09.

CZWARTEK

Kłęby        9.00

+ Wiesław Batóg 5 m -ca

Reńsko     17.30

Za parafian 15.07.

 

     07.09.

PIĄTEK            

Barnim       17.30

+ Maria Ilnicka Imieninowa

 Warnice     18.30

+ Stanisławę Szymańska od syna Czesława z Rodziną

 

08.09.

SOBOTA

Warnice   14.00

1. Dziękczynna za zbiory i bł. Boże w 
    pracy dla Rolników

2. + Stanisławę Szymańska od wnuczki
    Sylwii z dziećmi