Parafia Warnice

Dzisiaj jest niedziela, 16 lutego 2020r.
Odwiedzin dzisiaj: 54.
Odziewdzin ogólnie: 125541.

VI NIEDZIELA ROKU 16.02.2020

1. Dziękujemy za Ofiary na Seminarium Duchowne złożone w kopercie na tacę. Ofiary te składamy do Świąt Wielkanocnych. Niech każda rodzina ma swój udział we wspólnej trosce o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

2. Dzisiaj w kościele parafialnym na sumie o 12.30 odbędzie się Formacyjne spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania.

3. Młodzież szkół średnich i studentów z całej Parafii zapraszamy (zawsze w IV piątek m-ca) na spotkanie „TOBIE OJCZYZNO” w piątek 28.02. o 17.30 w Warnicach.

4. Wypominki Roczne do 10 marca składamy na tacę.
Na kartkach wypominkowych wypiszemy 6 imion z nazwiskami. Podać godzinę. Prosimy dokonać wyboru za kogo w tym roku będziemy modlić się wspólnie, w następnym roku wypiszemy kolejne imiona naszych zmarłych.
(Kartki rozdamy w przyszłą niedzielę) Pamiętajmy o naszych zmarłych – we wspólnej modlitwie wypraszamy łaskę miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę kartki na wypominki będą wyłożone na Ołtarzu

14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Szczecinie

Gorąco zachęcamy mieszkańców Pomorza Zachodniego do wstępowania w szeregi 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierzem obrony terytorialnej może zostać każdy Polak. Ta forma służby społeczeństwu nie przeszkadza w wykonywaniu pracy zawodowej, nauce czy posiadaniu rodziny. W szeregach tych wojsk znajdują się przedstawiciele różnych grup społecznych - młodzi
i starsi, mężczyźni i kobiety. Raz w miesiącu, od soboty do niedzieli szkolą się, by być gotowym chronić i bronić obywateli.
Informacje o sposobie zgłoszenia można znaleźć na stronach internetowych WOT - www.terytorialsi.wp.mil.pl

1% dla misji: zachęcamy wszystkich rozliczających swój podatek za rok 2019 do przekazania 1% podatku i wspomożenia dzieł misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W formularz rozliczenia wystarczy w odpowiednie pole wpisać KRS 0000281775 i cel szczegółowy: Szczecińska dla misji.

V NIEDZIELA ROKU 09.02.2020

1. Informujemy narzeczonych, że do zawarcia małżeństwa, wymagany jest Kurs Przedmałżeński.

Taki kurs odbędzie się w sobotę 29.02. i 07.03.2020 w salce na plebani od godz. 10.00 do 17.00. Bardzo prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii u księdza.

Trwać będzie również dla starszych Katecheza przed Bierzmowaniem dla tych, którzy nie byli u sakramentu Bierzmowania prosimy o zgłoszenia.

2. We wtorek, 11 lutego  we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy XXVIII Światowy Dzień Chorego, pod hasłem „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28),.

Od 1993 roku obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 11. rocznicę zamachu na pl. św. Piotra. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Niepokalana Dziewica objawiła się Bernardecie Soubirous w Lourdes we Francji, w roku 1858, przy grocie masabielskiej. Treścią orędzia Maryi jest wezwanie grzeszników do nawrócenia, a całego Kościoła do modlitwy i pokuty. Lourdes stało się miejscem promieniującym na cały świat duchem miłości, zwłaszcza względem chorych i ubogich. Wierni wypraszają tam liczne łaski dzięki wstawiennictwu Matki Najświętszej.

3. W każdą środę odmawiamy wspólnie w Barnimie i w Warnicach Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie tego nabożeństwa przedstawiamy nasze prośby osobiste, modlimy się za naszych bliskich, prosimy we wspólnych intencjach. Na każdej Nowennie możemy przekazywać nasze podziękowanie i prośby zapiane na kartkach np. Matko Boża dziękuję za wszelkie łaski, zdrowie…, Matko Boża proszę o potrzebne łaski, o zdrowie o miłość w Rodzinie …

Matko Pomocy Nieustającej, pomagaj nam

4. „Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się 22 lutego

br. o godz. 17.00. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 13 do 21 lutego br. rozpoczynająca się o godz. 17.30.

W dniach trwania nowenny zostanie już po raz kolejny podjęta modlitwa i post ścisły w intencji dzieci i rodziców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby pragnące włączyć się w tę formę modlitwy błagalnej proszone są o kontakt

telefoniczny z Kustoszem Sanktuarium (tel. 501 082 510) w celu uzgodnienia terminu postu i modlitwy”.

Zachęcamy do nabywania gazety: Niedziela tygodnik w cenie 6 zł., Rycerz Niepokalanej i Miłujcie się Miesięczniki dobrowolna ofiar. Gdyby ktoś chciał stać się stałym odbiorcą tej gazety, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.