Ogłoszenia

Parafia WarniceDzisiaj jest czwartek, 16 sierpnia 2018r.
Odwiedzin dzisiaj: 13.
Odziewdzin ogólnie: 96499.
Image 1 Image 2 Image 3

Ogłoszenia

 

Informujemy narzeczonych, że do zawarcia małżeństwa, wymagany jest Kurs Przedmałżeński.

       Taki kurs odbędzie się  w  sobotę 24.02. i 03.03.2018   w salce na plebani od godz. 10.00  do 17.00.  Bardzo  prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii u księdza.  

       Trwać będzie również dla starszych Katecheza przed Bierzmowaniem dla tych, którzy nie byli u sakramentu Bierzmowania prosimy o zgłoszenia.

I  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  18.02.2018

 

1. W Wielkim Poście gromadzimy się na rozważanie
     Męki Pańskiej - śpiewając Gorzkie Żale
     
o 16.30 w Warnicach i w Barnimie.    W programie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale, kazanie pasyjne,  Suplikacje błogosławieństwo i Adoracja Krzyża.  W pozostałych miejscowościach Gorzkie Żale śpiewamy po Mszy św.

2. W Wielkim Poście w czasie nabożeństw wielkopostnych i po Mszy św. w tygodniu    zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Bożego Grobu. (Warnice, Barnim i Koszewo)

3.  Wielkim Poście będzie wyłożona Księga Trzeźwości, do której wpisujemy nasze  imię i nazwisko jako troskę o trzeźwość naszą i każdego człowieka

VI  NIEDZIELA  ROKU  11.02.2018

 

1. Dzisiaj niedzielę 11 lutego obchodzimy XXVI  ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO.

        Na ten dzień Papież Franciszek przekazuje swoje Orędzie, w które wsłuchamy się na Mszy św.

2.  Od 11.02. do 17.02. przeżywać będziemy  51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu.  Hasło:"Trzeźwość egzaminem z wolności”.Na początku Wielkiego Postu podejmujemy modlitwę przebłagalną za grzechy pijaństwa i inne grzechy uderzające w rodziny i Ojczyznę, a także upraszamy łaskę trzeźwości i abstynencji w rodzinach, zwłaszcza dla młodych.

           Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 

            Należy też pamiętać o cennej radzie Papieża Polaka, abyśmy dziękując za wolność Ojczyzny, równocześnie rozważali „co robić, aby nadawać jej ewangeliczny i ludzki kształt. Stale trzeba do tego pytania powracać, aby wolność źle wykorzystana nie prowadziła ku wewnętrznemu zniewoleniu jednostek i całego Narodu” 

3. W najbliższą środę tzw. Popielcową rozpoczniemy okres Wielkopostnej Pokuty. Przez 40 dni Wielkiego Postu, będziemy przygotowywać nasze serca na największe Święta: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

4. Na Wielki Post obieramy postanowienie, czy wyrzeczenie - w ten sposób pragniemy odnowić i umocnić więź jaka nas łączy z Bogiem od momentu Chrztu świętego.

Środa Popielcowa - w tym dniu obowiązuje post ścisły - wstrzemięźliwość od  pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.

           Msze św.  z posypaniem głów popiołem strona 4.

    Barnim 9.30 i 17.30, Koszewo 17.30, Koszewko 18.30

    Warnice 9.30 i 18.30, Reńsko 16.30, Kłęby 11.00

5. Droga Krzyżowa  w piątek w Barnimie   17.00,
   w Warnicach o 16.00 dla uczniów, 18.00 dla dorosłych    w pozostałych miejscowościach Droga Krzyżowa  w piątek o 17.30

5. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę w Warnicach i w Barnimie o 16.30  w pozostałych miejscowościach
                    śpiewamy w niedziele po Mszy św.       

 V  NIEDZIELA ROKU  04.02.2018


1.
Dzisiaj I Niedziela miesiąca – wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu,  zmiana Tajemnic Różańcowych. Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30

Akt Oddania Modlitwa Rodzin w czasie Adoracji. Po błogosławieństwie ŻR podchodzi do Ołtarza (Tajemnice  składamy na ołtarzu)

2. W sobotę 10.02. o 9.30 w Warnicach spotkanie formacyjne dla kandydatów do I Komunii św. klasa III

3. W przyszłą niedzielę 11 lutego obchodzić będziemy XXVI  ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO.

    W dni powszednie jest to Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

 

Informujemy narzeczonych, że do zawarcia małżeństwa, wymagany jest Kurs Przedmałżeński.

       Taki kurs odbędzie się  w  sobotę 24.02. i 03.03.2018   w salce na plebani od godz. 10.00  do 17.00.  
Bardzo  prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii u księdza.  

       Trwać będzie również dla starszych Katecheza przed Bierzmowaniem dla tych, którzy nie byli u sakramentu Bierzmowania prosimy o zgłoszenia.

IV  NIEDZIELA  ROKU  28.01.2018

 1. Wizytę duszpasterską w naszej parafii skończyliśmy 18.01.2018. Wyrażamy wdzięczność  wszystkim za życzliwość i szczerość w rozmowach. Dziękujemy za dary złożone z okazji kolędy.

       Informujemy, że nie zgłoszono żadnych spraw problemowych odnośnie duszpasterstwa parafii.

2. Uzupełnienie Kolędy odbędzie się w sobotę 03.02. od godz. 14.00 prosimy o zgłoszenie u księdza.  

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota:

- w I czwartek w Reńsku  Msza św. o 17.00
    i nabożeństwo z udziałem  Domowego Kościoła

- w środę 31.01. odwiedzimy chorych w ich domach z
  posługą sakramentalną od godz. 9.30

- I sobota w Warnicach o  9.10 Różaniec o 9.30 Msza
    św. w intencji uczestników nabożeństwa do
    Niepokalanego Serca Maryi.

4. W tym  tygodniu:
     Adoracja Najświętszego  Sakramentu i spowiedź św.

Warnice: I piątek w środę od 16.30  i spowiedź św. ,

Barnim:   I piątek w środę od 15.30  i spowiedź św.

Koszewo: I piątek we wtorek  od 17.15 Adoracja Najśw.
                       Sakramentu, spowiedź, o 18.00 Msza św.

Koszewko: wtorek  16.15  spowiedź św.             

Kłęby: czwartek  od 8.40  spowiedź św. 
Reńsko: czwartek od 16.30  spowiedź św.  

5.    2 lutego w piątek  święto OFIAROWANIA  PAŃSKIEGO - Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy w tym dniu  XXI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. poświęca się gromnice, która  przypomina że Chrystus oświetla drogi naszego życia. W tej wędrówce prowadzi nas Matka Najświętsza.  W tym dniu składamy nasz dar do puszki na potrzeby klasztorów klauzurowych.
        Tego dnia przynosi się do świątyni do poświęcenia  świece woskowe, które następnie niesie się w procesji. Są one symbolem człowieczeństwa Syna Bożego, a także symbolem wiary, nadziei i miłości, z jakimi chrześcijanin powinien podążać za Chrystusem.   

       Po Komunii św. Rodzicielski  Akt Ofiarowania dzieci Bogu! Rodzice wypowiadają słowa Aktu za księdzem 

   RODZICIELSKI AKT OFIAROWANIA BOGU SWOICH DZIECI

        Boże, Ojcze, Dawco życia, za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy Maryi – Matki Twojego Syna Jezusa Chrystusa, ze szczególną pomocą świętego Józefa, my rodzice naszych N.N., które Ty nam dałeś i zawierzyłeś naszej miłości oraz trosce rodzicielskiej, Tobie te nasze dzieci przedstawiamy i powierzamy, aby w całym swoim Życiu czuły się dziećmi Twoimi i Tobie pozostawały wierne. Maryjo, Matko Jezusa Chrystusa i Matko nasza, upraszaj naszym dzieciom Boże błogosławieństwo i opiekuj się nimi. Święty Józefie, Patronie Rodzin, módl się za nami. Amen.

 

XXXIV  NIEDZIELA  ROKU    26.11.2017

1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata    w tym dniu  podczas Mszy św. (po Komunii św. wspólna Adoracja) w każdej miejscowości odmówimy Jubileuszowy  Akt  Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.        

        Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy Rok Liturgiczny. W roku liturgicznym możemy na nowo przeżywać dzieło naszego Odkupienia i  Zbawienia.

2. Dzisiaj Różaniec za zmarłych w Barnimie i w  Warnicach o 15.15 z Wypominkami na cmentarzu.

3. Dzisiaj o 16.30w Koszewie  nabożeństwo przy  Kapliczce Przydrożnej Chrystusa Króla Wszechświata i modlitwy w intencji mieszkańców Koszewa.

 4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Szkoła Biblijna w parafiach Archidiecezji.  Parafialna Szkoła Słuchania Słowa Bożego ma na celu ożywienie systematycznej modlitwy biblijnej, a także wprowadzenie kręgów biblijnych w  parafii. W środę po Mszy św. o 17.30 odbędzie w salce spotkanie z Biblią.

 5. W naszej parafii 32 rodziny systematycznie otrzymują Tygodnik Katolicki NIEDZIELA. Gdyby ktoś chciał stać się stałym odbiorcą tej gazety, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

6.  W przyszłą niedzielę - I Niedzielą  Adwentu rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny.

     Przygotujmy się do godnego przeżycia Adwentu i uczestnictwa we Mszy św.Roratniej.Jak co roku, na Mszach św. w tygodniu gromadzić się będziemy na Roratach - początek Mszy św. do Modlitwy będziemy odprawiać przy  zgaszonych światłach. 

       W przyszłą niedzielę  poświęcenie figury Matki Bożej. Przychodzimy na Msze św. roratnie z lampionami i papierowymi sercami na których dzieci oprócz imienia i nazwiska umieszczą swoje dobre uczynki. Serduszka będą  pomocne w losowaniu, którą rodzinę nawiedzi Matka Boża.  W przyszłą  niedzielę  pierwsze losowania figury odbędą się w: Koszewie, Koszewku, Reńsku i Kłębach. Losujemy na każdy dzień godz. Mszy św. w tygodniu jest godz. zmiany. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach całymi rodzinami.

7. W przyszłą niedziele I Adwentu  rozpoczniemy Odnowienie Misji Parafialnych. Poprowadzą nas Ojcowie Redemptoryści, wspierajmy Ich modlitwą. Zapraszamy wszystkich do udziału w Misjach.             

Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana

         Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże,Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu! Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem.

      Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie.   Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła.

       Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków. Amen.

XXXIII NIEDZIELA ROKU  19.11.2017

 1. 19 listopada przypada I rocznica proklamacji „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. 

        W przygotowaniu na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata od 18 l do 25 listopada  trwa Nowenna  przed Uroczystością.

2. Dzisiaj również  obchodzimy z woli Ojca Świętego Franciszka:  I Światowy Dzień Ubogich.

         W liście Papieża Misericordia et Misera czytamy: w świetle „Jubileuszu osób wykluczonych społecznie”, kiedy we wszystkich katedrach i sanktuariach na świecie zamykane były Drzwi Miłosierdzia, zdałem sobie sprawę, że jako dalszy konkretny znak tego Nadzwyczajnego Roku Świętego powinniśmy obchodzić w całym Kościele, z okazji XXXIII Niedzieli Zwykłej, Światowy Dzień Ubogich. Swoje przesłanie Ojciec Święty oznaczył hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana. Będzie to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia (por. Mt 25,31-46).

         Odpowiadając na apel Ojca Świętego, Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna - Torba Miłosierdzia”.

        Papierowe torby, specjalnie przygotowane na tę okazję, będą rozdawane po Mszach Świętych w niemal wszystkich parafiach Archidiecezji. Należy je wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi.

         W tym dniu szczególnie zachęcamy wszystkich do przekazywania wypełnionych toreb bezpośrednio potrzebującym.

3. Trzecia niedziela listopada - Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma przypominać o tragediach ofiar wypadków drogowych  nie tylko osób, które poniosły śmierć czy doznały obrażeń ciała, ale również ich rodzin oraz ma przestrzegać przed nierozważną jazdą.

4. Dzisiaj w niedzielę Różaniec za zmarłych w Barnimie  i w  Warnicach o 15.15 z Wypominkami na cmentarzu.

5. 24.11. przypada XV rocznica sakry biskupiej Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamietajmy o Modlitwie.

6. W piątek 24.11. o 17.30 w Warnicach zapraszamy na spotkanie Młodzież pracującą, szkół średnich i studentów z całej Parafii. W ostatni piątek Modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH W  PARAFII    od 03.12. do  07.12.2017

W Modlitwie Powszechnej na każdej Mszy św. dodajemy wezwanie: o godne przygotowanie się do  odnowienia Misji Parafialnych

XXVI  NIEDZIELA  ROKU    01.10.2017

1. Dziś I niedziela miesiąca. Wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Akt Oddania Modlitwa Rodzin i  Zmiana Tajemnic Różańcowych (Intencje s.1). Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30.

2. W I niedziele miesiąca ofiary, które składamy na tace są przeznaczone na cele diecezji.

3. Nabożeństwo Różańcowe patrz NIŻEJ

4. Dzisiaj 01 października  w Koszewku Odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  O 17.30 Msza św.

5. Kalendarz Liturgiczny:

1. 01.10. niedziela (B) św. Teresy od Dzieciątka Jezus  w Koszewku Odpust o 17.30 Msza św.

2. 02.10. poniedziałek(B)św. Aniołów Stróżów, wspomn..

3. 04.10. środa (B) św. Franciszka z Asyżu wspomnienie

4. 05.10. czwartek (B) św. Faustyny Kowalskiej święto    patronalne Żywej Róży z Warnicy A

5. 07.10. sobota (B)   NMP Różańcowej - święto   patronalne Żywej Róży z Kłębów

6. Msze św. w tygodniu: 

7. We wtorek 03.10. na Spotkanie Rady Katechetycznej  o godz. 19.30 w salce serdecznie zapraszamy.  

8. W tym tygodniu przypada:  I czwartek, I piątek, I sobota
-  I czwartek: 05.10. w Reńsku o 17.00 Msza św. i
    nabożeństwo  z   udziałem Domowego Kościoła

-  I Piątek  06.10 odwiedzimy chorych i starszych w
     ich   domach z posługą sakramentalną od godz. 9.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

  Koszewo:  we wtorek od 17.30 Adoracja, o 18.30 Msza św.

  Barnim: I piątek od 16.30,  Warnice: I piątek od 17.30

- I sobota w Warnicach o 8.40 wspólny Różaniec o 9.00
 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

 

  1. RÓŻANIEC DO GRANIC Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec.

         Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie o 14.00.odmówimy cztery części różańca.

         Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach.

 07.10. w naszych Rodzinach odmówimy o godz. 20.45 Akt Poświecenia Niepokalanemu Sercu Maryi

11. W przyszłą niedziele będziemy przeżywać kolejny: Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” W tym dniu (08.10.) składamy nasz dar do puszki na Żywy Pomnik św. Jana Pawła II, a o 20.30 Modlitwa Apel przy Pomniku św. Jana Pawła II i Jego przesłanie o „Nadziei” przedstawią uczniowie Gimnazjum.  

    

XXV  NIEDZIELA  ROKU  24.09.2017

1. We wrześniu modlimy się o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, aby Rodzice własnym przykładem utwierdzali w swoich dzieciach wiaręi nauczyli je chodzić na Msze św.

2. Kalendarz Liturgiczny:

27.09. środa (B) św. Wincentego a Paulo

2. 28.09. czwartek (Cz) św. Wacława męczennika,  Rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła I (1978)

3. 29.09. piątek (B) święto Michała, Gabriela,  Rafała Archaniołów

4. 30.09. sobota (B)św. Hieronima  – wspomnienie

3. Msze św. w tygodniu: 

4. W czwartek 28.09. w Rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki X Międzynarodowa Akcja Modlitewna „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Zgromadzimy się o 15.00 przy Krzyżu na skrzyżowaniu koło Gminy, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wiernych, aby w swoich miejscowościach również zgromadzili się na tę Modlitwę przy Krzyżu. Barnim na skrzyżowaniu.

      Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi, aby intencje tej modlitwy były następujące:

-                    o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej oraz o łaskę uniknięcia wojny, a także za nowych męczenników prześladowanych za wiarę;

- o zachowanie chrześcijańskiego ducha w Narodzie Polskim, szczególnie w najbliższych miesiącach oraz by ludzie decydujący o losach narodów umieli właściwie rozpoznać i odważnie podjąć rozwiązania zgodne z wolą Bożą;

- o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, aby placówki edukacyjne i wychowawcze pomagały rodzinom w katolickiej formacji młodego pokolenia.

5. W piątek 29 września Odpust w Starym Przylepie o 18.00 ku czci św. Michała Archanioła

6.  01 października  w Koszewku Odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  O 17.30 Msza św. ze  Słowem Bożym. Przed  Mszą św. okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Odpust poprowadzi ks. Rafał wikariusz. Zapraszamy w imieniu wiernych z Koszewka na Odpust i na spotkanie przy ognisku.

 7. 01 października  rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe. W tym roku Różaniec odmawiamy wspólnie  w tych dniach kiedy jest Msza św. w tygodniu w danej miejscowości i wyznaczone dni: Kłęby: wtorek i czwartek o 17.30,   Reńsko: wtorek i piątek o 17.30,  Koszewo: środa  i piątek o 17.30, Koszewko: środa i piątek o 17.30

W Warnicach: wtorek i czwartek o 17.30, Barnim i Wójcin: wtorek i czwartek o 17.30.  W Warnicach i w Barnimie w piątki młodzież  o 19.30

         W niedzielę odmawiamy Różaniec 15 minut przed Mszą 4 tajemnice, 5 Tajemnicę prowadzi ksiądz.

    W pozostałych dniach tygodnia odmawiamy Różaniec w naszych domach z całą rodziną.  Po modlitwie różańcowej  wspólnie przypominamy sobie Prawdy Katechizmowe. Na zakończenie śpiewamy „Weź w swą opiekę.” Uczniowie za udział w nabożeństwie różańcowym przekazują Matce Bożej  kwiatki „kartki” podpisane.