Parafia Warnice

Dzisiaj jest poniedziałek, 16 października 2017r.
Odwiedzin dzisiaj: 62.
Odziewdzin ogólnie: 79781.

XXVI  NIEDZIELA  ROKU    01.10.2017

1. Dziś I niedziela miesiąca. Wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Akt Oddania Modlitwa Rodzin i  Zmiana Tajemnic Różańcowych (Intencje s.1). Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30.

2. W I niedziele miesiąca ofiary, które składamy na tace są przeznaczone na cele diecezji.

3. Nabożeństwo Różańcowe patrz NIŻEJ

4. Dzisiaj 01 października  w Koszewku Odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  O 17.30 Msza św.

5. Kalendarz Liturgiczny:

1. 01.10. niedziela (B) św. Teresy od Dzieciątka Jezus  w Koszewku Odpust o 17.30 Msza św.

2. 02.10. poniedziałek(B)św. Aniołów Stróżów, wspomn..

3. 04.10. środa (B) św. Franciszka z Asyżu wspomnienie

4. 05.10. czwartek (B) św. Faustyny Kowalskiej święto    patronalne Żywej Róży z Warnicy A

5. 07.10. sobota (B)   NMP Różańcowej - święto   patronalne Żywej Róży z Kłębów

6. Msze św. w tygodniu:

7. We wtorek 03.10. na Spotkanie Rady Katechetycznej  o godz. 19.30 w salce serdecznie zapraszamy.

8. W tym tygodniu przypada:  I czwartek, I piątek, I sobota
-  I czwartek: 05.10. w Reńsku o 17.00 Msza św. i
    nabożeństwo  z   udziałem Domowego Kościoła

-  I Piątek  06.10 odwiedzimy chorych i starszych w
     ich   domach z posługą sakramentalną od godz. 9.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Koszewo:  we wtorek od 17.30 Adoracja, o 18.30 Msza św.

Barnim: I piątek od 16.30,  Warnice: I piątek od 17.30

- I sobota w Warnicach o 8.40 wspólny Różaniec o 9.00
 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

1. RÓŻANIEC DO GRANIC Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie o 14.00.odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach.

07.10. w naszych Rodzinach odmówimy o godz. 20.45 Akt Poświecenia Niepokalanemu Sercu Maryi

11. W przyszłą niedziele będziemy przeżywać kolejny: Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” W tym dniu (08.10.) składamy nasz dar do puszki na Żywy Pomnik św. Jana Pawła II, a o 20.30 Modlitwa Apel przy Pomniku św. Jana Pawła II i Jego przesłanie o „Nadziei” przedstawią uczniowie Gimnazjum.

XXV  NIEDZIELA  ROKU  24.09.2017

1. We wrześniu modlimy się o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, aby Rodzice własnym przykładem utwierdzali w swoich dzieciach wiaręi nauczyli je chodzić na Msze św.

2. Kalendarz Liturgiczny:

27.09. środa (B) św. Wincentego a Paulo

2. 28.09. czwartek (Cz) św. Wacława męczennika,  Rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła I (1978)

3. 29.09. piątek (B) święto Michała, Gabriela,  Rafała Archaniołów

4. 30.09. sobota (B)św. Hieronima  – wspomnienie

3. Msze św. w tygodniu:

4. W czwartek 28.09. w Rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki X Międzynarodowa Akcja Modlitewna „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Zgromadzimy się o 15.00 przy Krzyżu na skrzyżowaniu koło Gminy, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wiernych, aby w swoich miejscowościach również zgromadzili się na tę Modlitwę przy Krzyżu. Barnim na skrzyżowaniu.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi, aby intencje tej modlitwy były następujące:

-                    o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej oraz o łaskę uniknięcia wojny, a także za nowych męczenników prześladowanych za wiarę;

- o zachowanie chrześcijańskiego ducha w Narodzie Polskim, szczególnie w najbliższych miesiącach oraz by ludzie decydujący o losach narodów umieli właściwie rozpoznać i odważnie podjąć rozwiązania zgodne z wolą Bożą;

- o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, aby placówki edukacyjne i wychowawcze pomagały rodzinom w katolickiej formacji młodego pokolenia.

5. W piątek 29 września Odpust w Starym Przylepie o 18.00 ku czci św. Michała Archanioła

6.  01 października  w Koszewku Odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  O 17.30 Msza św. ze  Słowem Bożym. Przed  Mszą św. okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Odpust poprowadzi ks. Rafał wikariusz. Zapraszamy w imieniu wiernych z Koszewka na Odpust i na spotkanie przy ognisku.

7. 01 października  rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe. W tym roku Różaniec odmawiamy wspólnie  w tych dniach kiedy jest Msza św. w tygodniu w danej miejscowości i wyznaczone dni: Kłęby: wtorek i czwartek o 17.30,   Reńsko: wtorek i piątek o 17.30,  Koszewo: środa  i piątek o 17.30, Koszewko: środa i piątek o 17.30

W Warnicach: wtorek i czwartek o 17.30, Barnim i Wójcin: wtorek i czwartek o 17.30.  W Warnicach i w Barnimie w piątki młodzież  o 19.30

W niedzielę odmawiamy Różaniec 15 minut przed Mszą 4 tajemnice, 5 Tajemnicę prowadzi ksiądz.

W pozostałych dniach tygodnia odmawiamy Różaniec w naszych domach z całą rodziną.  Po modlitwie różańcowej  wspólnie przypominamy sobie Prawdy Katechizmowe. Na zakończenie śpiewamy „Weź w swą opiekę.” Uczniowie za udział w nabożeństwie różańcowym przekazują Matce Bożej  kwiatki „kartki” podpisane.