Ogłoszenia

Parafia WarniceDzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019r.
Odwiedzin dzisiaj: 49.
Odziewdzin ogólnie: 113935.
Image 1 Image 2 Image 3

Ogłoszenia

 

XII NIEDZIELA ROKU 23.06.2019

 

1. W czerwcu każdego dnia odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Prośmy o miłość i wiarę w naszych Rodzinach.
2. Dzisiaj w III Niedzielę miesiąca podczas modlitwy Wiernych modlimy się za zmarłych z wypominek rocznych.

3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rzecz Caritasu naszej Archidiecezji w celu organizowania wakacji dla dzieci. 

4. Dziękujemy wiernym za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Wyrażamy naszą wdzięczność za przekazane Listy Imienne. Bóg zapłać! Rodzinom, które troszczą się o Chorągwie i podczas procesji Je nieśli.

5. W czwartek 27.06. przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. W każdą środę odmawiamy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy - chciejmy w tym dniu szczególnie podziękować Matce Bożej za opiekę i wstawiennictwo u Boga w naszych sprawach. Zachęcamy do pisania na kartkach podziękowań i próśb.  

Msza św. Żywej Róży Warnice B odprawiona zostanie 29.06. w sobotę o 11.30.

 

6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków: Koszewo i Koszewko we wtorek, Kłęby i Reńsko w czwartek, Warnice i Barnim w piątek.

 

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze św. w Barnimie i w Warnicach.

 

8. W piątek przypada 47 rocznica powstania naszej Diecezji, 28.06.1972r. Papież Paweł VI erygował diecezję szczecińsko-kamieńską. 

 

9. W sobotę 29.06. obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła modlimy się w intencji Kościoła i Ojca Świętego.Dzień łączności z Następcą św. Piotra. Ofiary, które złożymy na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

 

10. W sobotę 29.06. ks. proboszcz odprawi Msze św. Imieninową w Barnimie, tam złożymy nasze życzenia. 

 

11. W przyszłą niedziele 30.06. ks. Łukasz będzie obchodził I Rocznicę święceń kapłańskich. W intencji dziękczynnej i o Boże błogosławieństwo w życiu kapłańskim oraz o potrzebne łaski ks. wikariusz odprawi w Warnicach o 12.30 Msze św. Zapraszam na wspólną modlitwę, i niech poszczególne delegacje z każdej miejscowości złożą życzenia.

 

  

XI NIEDZIELA ROKU, 16.06.2019

TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.
 

2. W czerwcu każdego dnia odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Prośmy o miłość i wiarę w naszych Rodzinach.

3. W środę 19 czerwca Zakończenie Roku Szkolnego. W Warnicach w szkole o 8.20 Msza św. Zapraszamy Dyrekcję Szkoły, Nauczycieli, Rodziców, Uczniów i wszystkich ludzi, którzy wspomagają Szkołę na wspólne dziękczynienie za wszelkie łaski otrzymane w tym Roku Szkolnym. 

4.W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, w tym dniu Lud Boży składa publiczne świadectwo swej wiary i pobożności względem Najświętszego Sakramentu. Na ten dzień przygotujmy się godnie, niech nasze domy będą przystrojone znakami eucharystycznymi, Krzyż, Obrazy w oknach, flagi. Zadbajmy o nasze ulice. Strażaków prosimy o zabezpieczenie drogi. ZESPÓŁ BIESIADA zaśpiewa pieśni eucharystyczne przy ołtarzach w Warnicach.

Msze św. w Boże Ciało:

Środa: Kłęby o 17.30 i Reńsko o 18.30

W środę nie ma Mszy św. w Barnimie i w Warnicach

Warnice: 8.00 i 11.30 procesja do czterech ołtarzy
Barnim: 8.00 i 9.30 procesja do czterech ołtarzy

Koszewo 9.30 i procesja do czterech ołtarzy

Koszewko 11.30 i procesja do czterech ołtarzy

6. Ołtarze przygotujmy godnie - jest to zaszczyt budować ołtarz Panu. Przygotowujemy ołtarze wg wyznaczonych rodzin na grafiku. Prosimy o imienne listy kto przygotował ołtarz. O 18.00 odmówmy Litanie do Serca Pana Jezusa w intencji: „Rodzin, które przygotowały ołtarz”, następnie rozbieramy ołtarz. Rada Katechetyczna i Służba Liturgiczna niech przygotuje i prowadzi dzieci w czasie procesji. Chorągwie niosą Rodziny, które opiekują się nimi. Rada Parafialna obdarzy dzieci cukierkami. 

7. W piątek w Warnicach po Mszy św. Katecheza dla dorosłych prowadzi ks. Łukasz. Serdecznie zapraszamy wiernych z całej Parafii. Tematy katechez w nawiązaniu do Roku Liturgicznego „W mocy Bożego Ducha”

* Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 31 SIERPNIA, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie

* Archidiecezjalna Pielgrzymka (48) na Jasną Górę, odbędzie się w dniach od 27 do 28 września 2019 r.

 

 

 

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019

 

1. Uroczystością Zesłania Ducha świętego kończymy Okres Wielkanocny i rozpoczynamy Okres w ciąguRoku. Dzisiaj po sumie w Barnimie procesja Eucharystyczna. Przypominamy o obowiązku każdego katolika co do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Ten obowiązek można spełnić do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 

2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 

 

 

3. Jutro w poniedziałek 21 maja nasza Uroczystość ku czci NMP Matki Kościoła – Odpust parafialny. Msza św. Odpustowa o 18.00. Przed Mszą św. Różaniec w intencji naszej Parafii i okazja do spowiedzi św..
Zapraszamy wiernych z całej parafii, zabieramy chorągwie ze swoich miejscowości. Zapraszamy ministrantów z całej parafii z komżami. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki, Komunijne, Rocznicowe do sypania kwiatków.

 

4. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

 

5. Msze św. w tygodniu: STRONA 43.

 

6. Dzisiaj 09.06. w Stargardzie odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”, Msza św. o 12.30 w parafii pw. NMP Królowej Świata.

 

7. 13 czerwca w czwartek w Warnicach B o 20.00 Nabożeństwo Fatimskie - procesja ze świecami.Zapraszamy wiernych z całej parafii na wspólną modlitwę w intencji Rodzin.

 

8. W czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Święta w Kłębach o 9.00, a w Reńsku o 18.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i uczczenie kapłaństwa Jezusa Chrystusa z Litanią do Jezusa Chrystusa Kapłana i Żertwy.

 

9. W piątek 14.06. o 19.30 nauki Przedślubne dla Narzeczonych mających zawrzeć Małżeństwo w najbliższych miesiącach.

 

10. W przyszłą niedziele będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust w Żukowie o godz. 17.00

 

 

 

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 02.06.2019

1. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. Barnim o 8.00, Warnice o 8.00 i o 12.30. Intencje strona 1, Modlitwa Rodzin ....

2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

3.W niedzielę 2 czerwca, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada XII Święto Dziękczynienia, które w tym roku będzie dziękczynieniem Bogu za dwóch wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

Tego dnia przypadnie też dokładnie 40. rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki papieża-Polaka do ojczyzny. To właśnie po przyjeździe do Warszawy, podczas homilii na stołecznym placu Zwycięstwa (dziś plac Marszałka Józefa Piłsudskiego) Jan Paweł II wygłosił pamiętne słowa: “Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

4. Dzisiaj w naszej parafii dziękujemy za dar Eucharystii Rocznica Komunii św. Dzieci z klasy IV swoją I Rocznicę odprawią na sumie w Barnimie. Msza św. w intencji dzieci będzie odprawiona 07.06. w Barnimie o 17.30

5. W czerwcu oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W kościele odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa 15 minut przed Mszą św. Również w niedzielę przed Mszą św. wspólnie odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. W pozostałe dni odprawiamy nabożeństwo w naszych domach wspólnie z cała rodziną. Prośmy o miłość i wiarę w naszych Rodzinach.

 

6. Kalendarz Liturgiczny strona 1.

7. Msze św. w tygodniu: STRONA 4

8. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota:

- I czwartek odprawimy w Reńsku o 18.30 Msza św. i
nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio

- w I Piątek 07.06. odwiedzimy chorych w ich domach
z posługą sakramentalną od godz. 9.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

Warnice: I piątek od 17.30 i spowiedź św. ,

Barnim: I piątek od 16.30 i spowiedź św.

Koszewo: I piątek we wtorek od 17.00 Adoracja Najśw.
Sakramentu, spowiedź, o 17.30 Msza św.

Koszewko: wtorek 18.00 spowiedź św.

 

9. 15 czerwca odbędą się Rekolekcje Akcji Katolickiej w Myśliborzu. Program spotkania: 10:00 Msza święta;
11:30 prelekcja którą wygłosi ksiądz Piotr Buda:

13:30 obiad;15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
Koszt około 40 zł.

 

10. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny w Szczecinie.