KALENDARZ

Parafia Warnice



Dzisiaj jest niedziela, 20 czerwca 2021r.
Odwiedzin dzisiaj: 4.
Odziewdzin ogólnie: 6412.
Image 1 Image 2 Image 3

KALENDARZ

 

Kalendarz Liturgiczny:

 

- 21.06. poniedz. (B) św.  Alojzego Gonzagi zakonnika
- 23.06.  środa Dzień Ojca

 

- 24.06.  czwartek (B) Narodzenie św. Jana Chrzciciela

 

- 27.06. niedziela (B) NMP Nieustającej Pomocy  
              święto  patronalne Żywej Róży z Warnicy B  

 

- 28.06.  poniedz.(Cz) św. Ireneusza biskupa, męczennika

 

- 28.06.1972 Papież Paweł VI erygował Diecezję

 

 

Kalendarz Liturgiczny: od 13.06. -  19.06.2021

- 14.06. poniedz. (Cz)bł. Michała Kozala bpa męczennika

-15.06. wtorek (B) bł. Jolanty zakonnicy

- 17.06. czwartek B) św. Brata Alberta Chmielowskiego
                             święto patronalne Żywej Róży z Koszewa

 

Kalendarz Liturgiczny: od 06.06. -  12.06.2021

-  08.06. wtorek  (B) św. Jadwigi Królowej

- 10.06. czwartek (B) bł. Bogumiła biskupa-

- 11.06. piątek (B)Najśw. Serca Pana Jezusa Uroczystość

- 11.06. piątek (Cz) św. Barnaby Apostoła
        26. Rocznica śmierci ks. Czesława Sampławskiego
      34. Rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Szczecinie

      44 Rocznica święceń kapłańskich ks. Arcybiskupa
           Metropolity Andrzeja Dzięgi

- 12.06. Niepokalanego Serca NMP 

- 13.06. niedziela  (B) św. Antoniego z Padwy

 

Kalendarz Liturgiczny: od 30.05. -  05.06.2021

- 31.05. poniedz. (B) Nawiedzenie NMP święto

- 01.06. wtorek (Cz) św. Justyna męczennika

- 02 i 03.06 rocznica Nawiedzenia Parafii przez Jezusa
                   Miłosiernego

- 03.06. (Cz) św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników

- 05.06. sobota (Cz) św. Bonifacego biskupa męczennika

- 06.06. sobota Rocznica święceń kapłańskich rok  1992
             ks. Ryszarda Serby (prymicje 14.06.1992)

 

Kalendarz Liturgiczny: od 23.05. -  29.05.2021

- 26.05. środa(B) św. Filipa Nereusza wspomnienie.

- 26.05. Rocznica śmierci ks. Czesław Grajkowski
                                                           (1991 Trzechel)

- 27.05. JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO
               I WIECZNEGO KAPŁANA
 (B) święto

- 28.05. piątek  Rocznica śmierci  ks. kardynał
              Stefan Wyszyński  Prymas Polski rok 1981

- 29.05. sobota (B) św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy

- 29.05. Rocznica święceń kapłańskich Rok 1959
                 ks. kanonika Czesława Sampławskiego

- 30.05. niedziela  (B) Rocznica poświęcenia  
                                              Bazyliki Archikatedralnej

 

Kalendarz Liturgiczny: od 16.05. -  22.05.2021

-  101 Rocznica urodzin Jan Paweł II – ur. 18.05. w 1920

- W piątek 14 maja - Rozpoczęcie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

Kalendarz Liturgiczny: od 09.05. -  15.05.2021

- 12.05. Rocznica śmierci - Ks. bp. dr Jerzy Stroba 
                        ur. 17.12.1919 + 12.05.1998
              I BISKUP SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKI

- 13.05. czwartek   I Dzień Fatimski – Koszewko

- 14.05. piątek  (Cz) Św. Macieja Apostoła święto
- 16.05. niedziela  (Cz) św. Andrzeja Boboli kapłana i
             męczennika

 

Kalendarz Liturgiczny: od 02.05. -  08.05.2021

- 02.05. Święto Flagi Polskiej w tym dniu ozdabiamy
               nasze domy  Flagą Polski i Maryjną.

- 02.05. Niedziela (B) św. Atanazego biskupa, Doktora
               Kościoła

- 03.05. poniedz.(B) NMP Królowej Polski uroczystość

- 04.05. wtorek (Cz) św. Floriana męczennika

- 06.05. czwartek (Cz) św. Filipa i Jakuba Apostołów
- 08.05. sobota (Cz) św. Stanisława biskupa, męczennika
                          Głównego Patrona Polski – uroczystość

 

Kalendarz Liturgiczny: od 25.04. -  01.05.2021

- 27.04. wtorek (B) 7 R. Kanonizacji św. Jana Pawła II

- 29.04. czwartek (B) św. Katarzyny Sieneńskiej
             dziewicy, doktor Kościoła Patronka Europy

- 29.04. w tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego  w czasie II wojny światowej.

- 29.04. *14. rocznica śmierci śp. Księdza Arcybiskupa
              Kazimierza Majdańskiego.

- 01.05. sobota (B) św. Józefa Rzemieślnika

- 01.05. *11. Rocznica śmierci śp. Księdza Arcybiskupa
              Zygmunta Kamińskiego

 - 02.05. Święto Flagi Polskiej w tym dniu ozdabiamy
               nasze domy  Flagą Polski i Maryjną.

 

Kalendarz Liturgiczny: od 18.04. -  24.04.2021

- 23.04. piątek (B) św. Wojciecha biskupa, męczennika,
             Główny Patron Polski, Uroczystość

 

 Kalendarz Liturgiczny: od 21.03. -  27.03.2021

- 25.03. czwartek (B) Uroczystość Zwiastowania
             Pańskiego - Dzień Świętości życia
- 25.03. 29. rocznica powstania Metropolii
                                               Szczecińsko-Kamieńskiej

 

 Kalendarz Liturgiczny: od 14.03. -  20.03.2021

- 19.03. piątek (B) św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona Kościoła Powszechnego

 

Kalendarz Liturgiczny: od 07.03. -  13.03.2021

-  10.03. Rocznica Konsekracji  dzwonów rok 1985
                         dla kościoła w Warnicach i w Koszewie.

- 11.03.2017  R. śmierci ks. Jan Cichy  - wikariusz w
                             Warnicach  od 21.11.2000 do 24.11.2003   

- 12.03.1977 Rocznica 44 Powstania Parafii w Warnicach             

  

Kalendarz Liturgiczny: od 28.02. -  06.03.2021

- 04.03. środa (B) św. Kazimierza Królewicza

 

Kalendarz Liturgiczny: od 21.02. -  27.02.2021

- 22.02. poniedziałek (B) Katedry św. Piotra Apostoła

- 23.02. wtorek (Cz) św. Polikarpa biskupa, męczennika

- 23.02. Rocznica śmierci ks. Ireneusz Kucal (2010)

- Papież Klemens III Bullą z dnia 25 lutego 1188 zmienił nazwę diecezji pomorskiej na kamieńską i przeniósł stolicę biskupstwa z Wolina do Kamienia.

 

Kalendarz Liturgiczny: od 14.02. -  20.02.2021

- 14.02. Dzień modlitw za narody słowiańskie

- 17.02. ŚRODA POPIELCOWA

- 18.02. 20 R święceń kapłańskich ks. Andrzeja Dernogi

               Msza św. 17.02.2021  Koszewo

 

Kalendarz Liturgiczny: od 07.02. -  13.02.2021

- 10.02. środa (B) św. Scholastyki dziewicy.

- 11.02.  XXIX ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

- 14.02. niedziela (B)  święto św. Cyryla i Metodego  

   Patronów Europy –Dzień modlitw na narody słowiańskie

 

Kalendarz Liturgiczny: od 31.01. -  06.02.2021

- 31.01. niedziela (B) św. Jana Bosko kapłana

- 02.02. wtorek Ofiarowanie Pańskie.
                        Matki Bożej Gromnicznej(B).
          Na Msze św. przynosimy Gromnice - świece

- 02.02. To XXIV ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA
                KONSEKROWANEGO

- 03.02. Dzień Imienin Ks. bp Mariana Błażeja

- 05.02. piątek (Cz) św. Agaty dziewicy męczennicy

- 06.02. sobota (Cz) św. Pawła Miki i Towarzyszy

 

Kalendarz Liturgiczny: od 24.01. -  30.01.2021

- 25.01. poniedz. (B) Nawrócenie św. Pawła Apostoła
- 26.01. wtorek  Św. Tymoteusza i Tytusa biskupa

- 28.01. czwartek (B) św. Tomasza z Akwinu prezbitera
                                   i doktora Kościoła

 

Kalendarz Liturgiczny: od 17.01. -  23.01.2021

- 17.01. Niedziela (B) św. Antoniego opata wspomnienie

- 18 – 25 styczeń Tydzień Powszechnej Modlitwy 
               o Jedność chrześcijan
- 19.01. wtorek (B)św. Józefa SebastianaPelczara biskupa

              Dzień Imienin ks. biskupa Henryka Wejmana

- 21.01. czwartek Cz) św. Agnieszki dziewicy męczennicy

- 23.01. sobota zmarł kard. Józef Glemp (2013)

- 24.01. Niedziela (B) św. Franciszka Salezego biskupa

 

Kalendarz Liturgiczny: od 03.01. -  09.01.2021

- 06.01. środa Uroczystość Objawienia Pańskiego.
              Trzech  Króli Misyjny Dzień Dzieci.
               Dzień modlitw w intencji polskich misjonarzy.

- 10.01. Niedziela Chrztu Chrystusa - święto

 

Kalendarz Liturgiczny: od 27.12. -  02.01.2021

- 27.12. święto (B) św. Jana Apostoła i Ewangelisty

               Poświęcenie wina

- 28.12. święto (Cz) świętych  Młodzianków

- 27.12. niedziela (B) Uroczystość Najświętszej 

        Rodziny święto  patronalne Żywej Róży z Wójcina

- 01.01. piątek (B) Uroczystość Świętej Bożej
                 Rodzicielki  Maryi, 
Światowy Dzień Pokoju

 

Kalendarz Liturgiczny: od 20.12. -  26.12.2020

- 20  grudnia  br.,  przypada  6.  rocznica przyjęcia  sakry
   biskupiej  przez  Księdza  Biskupa  Henryka  Wejmana. 

- 24.12. Dzień urodzin i Imienin ks. Adama Polaszczyka

26.12. święto (Cz) św. Szczepana diakona męczennika

 

Kalendarz Liturgiczny: od 13.12. -  19.12.2020

- 13.12. niedziela (Cz) św. Łucji dziewicy męczennicy
- 14.12. poniedziałek (B) św. Jana od Krzyża kapłana doktora  Kościoła

 

Kalendarz Liturgiczny: od 06.12. -  12.12.2020

- 06.12. niedziela (B) św. Mikołaja.
- 07.12. poniedziałek (B) św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła. Wspomnienie

- 08.12. wtorek (B) uroczystość Odpustowaw Koszewie ku czci  Niepokalanego  Poczęcia NMP  odbędzie się o godz. 17.30

 

Kalendarz Liturgiczny: od 29.11. -  05.12.2020

- 03.12. czwartek (B) św. Franciszka Ksawerego
- 04.12. piątek (B) św. Barbary patronka ludzi pracy

 

Kalendarz Liturgiczny: od 22.11. – 28 .11.2020

 - 22.11. (B) Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

                          święto patronalne Akcji Katolickiej

- 22.11. Niedz.(Cz) św. Cecylii dziewicy męczennicy

- 24.11. wtorek (Cz) św. Andrzeja Dung-Lac

                            prezbitera i Towarzyszy Męczenników

- 24.11. XVIII Rocznica sakry biskupiej Ks. Abp. Andrzeja
       Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ks. Biskupie

- 22.11.-28.11.2019 Tydzień Słowa Bożego w parafiach

- 30.11. poniedz. (Cz) święto św. Andrzeja Apostoła              

 

Kalendarz Liturgiczny: od 15.11. – 21 .11.2020  

- 15.11. Niedz.(B) św. Alberta W. bpa doktora Kościoła
- 16.11. poniedziałek (B) NMP Ostrobramskiej

- 17.11. wtorek (B)św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy

- 18.11. środa  (Cz) bł. Karoliny Kózkówny dziewicy

- 20.11. piątek (B) św. Rafała Kalinowskiego

- 21.11. sobota (B) Ofiarowanie NMP wspomnienie

 

Kalendarz Liturgiczny: od 08.11. – 14.11.2020

- 09.11. poniedziałek (B) Rocznica Poświęcenia BAZYLIKI  LATERAŃSKIEJ święto            

10.11. wtorek (B) św. Leona Wielkiego Papieża DK
11.11. środa (B) św. Marcina z Tours biskupa

    102. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

- 12.11. czwartek (Cz) św. Jozafata biskupa, męczennika

- 13.11. piątek (Cz) wspomnienie  św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - Pierwszych Męczenników Polskich

 

Kalendarz Liturgiczny: od 01.11. –07 .11.2020  

- 01.11. Niedz.(B) Uroczystość Wszystkich Świętych
- 02.11. poniedz. (F) Wspomnienie Wszystkich Wiernych  Zmarłych

- 04.11. środa (B)św. Karola Boremeusza biskupa. Dzień Imienin Ojca Świętego św. Jana Pawła II

 

Kalendarz Liturgiczny: od 25.10. -  31.10.2020

- 25.10. Rocznica Poświęcenia własnego Kościoła
- 28.10. środa (Cz) św. Szymona i Judy Tadeusza     

 

Kalendarz Liturgiczny: od 18.10. – 24.10.2020

- 18.10. niedziela (Cz) św. Łukasza Ewangelisty – 
                                                   Patrona  Służby Zdrowia

- 20.10. wtorek (B) św. Jana Kantego wspomnienie

- 22.10. wtorek (B) św. Jana Pawła II Papieża

              Rocznica śmierci kard. Augusta Hlonda (1948)

 

Kalendarz Liturgiczny: od 11.10. – 17.10.2020

- 13.10.  wtorek (B) bł. Honorata Koźmińskiego

- 14.10. Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Nauczyciela -

- 15.10. czwartek (B)św. Teresy od Jezusa, dziewicy,

                                                          Doktor Kościoła

- 16.10. piątek (B) św. Jadwigi Śląskiej zakonnicy

         42 Rocznica wyboru Ojca Świętego – Jana Pawła II

- 16.10. Rocznica śmierci - Ks. Abp. Marian Przykucki
                                             ur. 27.01.1924 + 16.10.2009

- 17.10. sobota (Cz) św. Ignacego Antiocheńskiego

                                     biskupa męczennika wspomnienie

 

Kalendarz Liturgiczny: od 04.10. – 10.10.2020  

- 04.10. niedziela (B) św. Franciszka z Asyżu

- 05.10. poniedziałek (B) św. Faustyny Kowalskiej
              święto patronalne Żywej Róży z Warnicy A
- 07.10. środa (B)  NMP Różańcowej - święto patronalne
                              Żywej Róży z Kłębów                          

 

Kalendarz Liturgiczny: od 27.09. -  03.10.2020

- 27.09. Niedziela (B) św. Wincentego a Paulo

- 28.09. poniedziałek (Cz) św. Wacława męczennika

      Rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła I (1978)

- 28.09. w Rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki 
  XIII Międzynarodowa Akcja Modlitewna „Koronka  
     do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”.

- 29.09. wtorek (B) święto 
                        Michała, Gabriela, Rafała Archaniołów

- 30.09. środa (B)św. Hieronima  – wspomnienie

- 01.10. czwartek (B) św. Teresy od Dzieciątka Jezus 

          w Koszewku Odpust o 17.00 Msza św.

- 02.10. piątek (B)św. Aniołów Stróżów, wspomnienie

 

Kalendarz Liturgiczny: od 20.09. – 26.09.2020

- 20.09. Niedz. (Cz) św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła 
                     Hong Hosang i Towarzyszy męczenników

 - 21.09. poniedz.(Cz) św. Mateusza Apostoła
                                                            Ewangelisty święto

- 22.09.  wtorek Rocznica poświecenia Kapliczki (2007)
               Chrystusa Króla Wszechświata w Koszewie.

- 23.09. środa (B) św. Pio z Pietrelciny prezbitera, 
        Jest to święto Patronalne Grupy - Domowy Kościół

- 27.09. Niedziela (B) św. Wincentego a Paulo

 

Kalendarz Liturgiczny: od 13.09. – 19.09.2020

- 13.09. Niedziela (B) św. Jana Chryzostoma biskupa i dK
- 13.09. V DZIEŃ FATIMSKI  Wójcin/Kłęby
- 14.09. poniedziałek (Cz) święto Podwyższenia Krzyża Świętego patronalne święto Żywej Róży Barnim-

- 14.09. Rocznica wprowadzenia Nowenny do MB Nieustającej Pomocy w Warnicach (rok 1977)

- 15.09. wtorek(B) NMP Bolesnej, Pyrzyce Odpust 18.00

- 16.09. środa (Cz) św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa męczenników

   17 września 81. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

 - 18.09. piątek (B) św. Stanisława Kostki zakonnika święto - Patrona Polski, Dzieci i Młodzieży  

 

Kalendarz Liturgiczny: od 06.09. – 12.09.2020  

- 08.09. wtorek (B) Narodzenie NMP, święto 

- 09.09 Rocznica poświęcenia Krzyża Misyjnego w Barnimie i Figury MB Siewnej w ołtarzu. Rok 1997

  

Kalendarz Liturgiczny: od 30.08. -  05.09.2020

- 01.09. Dzień pamięci ofiar II wojny światowej - 81 R

- Światowy dzień modlitw o ochronę środowiska                  

- 03.09. czwartek  (B) św. Grzegorza Wielkiego Papieża
                                         doktora Kościoła wspomnienie

- 05.09. sobota  odbędą się dożynki Gminno-Parafialne

    Msza św. dożynkowa w Warnicach o 14.00 na boisku.                    
- 06.09. niedziela (B) Odpust w Barnimie  godz. 12.15 
                                   ku czci Narodzenia NMP, święto   

  

Kalendarz Liturgiczny: od 23.08. – 29.08.2020

- 24.08. poniedziałek (Cz) św. Bartłomieja Apostoła

- 26.08. środa  (B)Uroczystość NMP Częstochowskiej

- 27.08. czwartek (B) św. Moniki wspomnienie

- 28.08. piątek (B) św. Augustyna, biskupa Doktora Kościoła, wspomnienie,

- 29.08. sobota (Cz) Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,

 

Kalendarz Liturgiczny: od 16.08. – 22.08.2020

- 17.08. poniedziałek (B) św. Jacka wspomnienie

- 20.08. czwartek  (B) św. Bernarda Opata Doktora Kościoła                                                            

-  21.08. piątek (B) św. Piusa X Papieża wspomnienie

-  22.08. sobota  (B) NMP Królowej wspomnienie

 

Kalendarz Liturgiczny: od 09.08. – 15.08.2020

- 10.08. poniedz. (Cz) św. Wawrzyńca diakona męczennika

- 11.08. wtorek (B) św. Klary Dziewicy

- 13.08. IV DZIEŃ FATIMSKI  - Warnice A o  19.30 Żywa Róża poprowadzi Różaniec przy Pomniku św. Jana Pawła II. Po każdej tajemnicy śpiewamy pieśń Maryjną.

Zapraszamy wiernych z całej Parafii na wspólną modlitwę w intencji Rodzin i o pokój w Ojczyźnie i na świecie.

- 14.08. piątek (Cz) św. Maksymiliana Marii Kolbego prezbitera, męczennika

- 15.08. sobota (B) WNIEBOWZIĘCIE NMP  W czasie Mszy św. poświecenie zbóż, kwiatów, ziół, owoców i warzyw.

- 16.08. niedziela Rocznica poświęcenia Kapliczki Przydrożnej w Kłębach rok 2001

 

Kalendarz Liturgiczny: od 02.08. – 08.08.2020  

- 04.08. wtorek (B)św. Jana Marii Vianneya

- 06.08. czwartek  (B) PRZEMIENIENIE PAŃSKIE zmarł Ojciec Święty Paweł VI (1978)

- 08.08. sobota (B) św. Dominika prezbitera wspomn. ŚWIĘTO PATRONALNE ŻR KŁĘBY

- 09.08. niedziela (Cz) św. Teresy Benedykty od Krzyża

 

Kalendarz Liturgiczny: od 26.07. -  01.08.2020

-  29.07. środa  (B) św. Marty wspomnienie

-  31.07. piątek (B) św. Ignacego z Loyoli prezbitera

-  01.08. sobota (B) św. Alfonsa Marii Liguoriego 

 

Kalendarz Liturgiczny: od 28.06. -  04.07.2020

- 28.06.  niedziela(Cz) św. Ireneusza biskupa, męczennika

- 28.06.1972 Papież Paweł VI erygował Diecezję

- 29.06. poniedz.(Cz) Uroczystość Świętych Ap Piotra i Pawła                                    

- 01.07. środa.(B) św. Ottona biskupa Patrona Archidiecezji

- 03.07. piątek (Cz)  święto św. Tomasza Apostoła

 

Kalendarz Liturgiczny: od 05.07. – 11.07.2020                                             

- 06.07. wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy
- 08.07. środa (B) św. Jana z Dukli wspomnienie
- 11.07. sobota  (B) św. Benedykta Opata Patrona Europy

 

Kalendarz Liturgiczny: od 12.07. – 18.07.2020

- 12.07. piątek (Cz) św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa, męczennika
- 13.07. sobota (B) świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta wspomnienie
- 13.07. III DZIEŃ FATIMSKI  - Dębica/Warnice C
- 15.07. środa (B) św. Bonawentura bp Doktora Kościoła
- 16.07. czwartek(B) NMP z Góry Karmel wspomnienie       

 

Kalendarz Liturgiczny: od 19.07. – 25.07.2020

- 20.07. poniedziałek  (B) bł. Czesława wspomnienie

- 22.07. środa  (B) św. Marii Magdaleny - święto

22 lipca XIII R wypadku pielgrzymów pod Grenoble

- 23.07. czwartek (B) św. Brygidy zakonnicy

- 24.07. piątek (B) św. Kingi dziewicy wspomnienie
- 24.07. zm.+ ks. Antoni Maziarz 1997 (Ściechów)

- 25.07. sobota (Cz) św. Jakuba Apostoła święto św. Krzysztofa Patrona kierowców