KALENDARZ

Parafia Warnice



Dzisiaj jest niedziela, 29 listopada 2020r.
Odwiedzin dzisiaj: 12.
Odziewdzin ogólnie: 143068.
Image 1 Image 2 Image 3

KALENDARZ

 

Kalendarz Liturgiczny: od 22.11. – 28 .11.2020

 - 22.11. (B) Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

                          święto patronalne Akcji Katolickiej

- 22.11. Niedz.(Cz) św. Cecylii dziewicy męczennicy

- 24.11. wtorek (Cz) św. Andrzeja Dung-Lac

                            prezbitera i Towarzyszy Męczenników

- 24.11. XVIII Rocznica sakry biskupiej Ks. Abp. Andrzeja
       Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ks. Biskupie

- 22.11.-28.11.2019 Tydzień Słowa Bożego w parafiach

- 30.11. poniedz. (Cz) święto św. Andrzeja Apostoła              

 

 

Kalendarz Liturgiczny: od 15.11. – 21 .11.2020  

- 15.11. Niedz.(B) św. Alberta W. bpa doktora Kościoła
- 16.11. poniedziałek (B) NMP Ostrobramskiej

- 17.11. wtorek (B)św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy

- 18.11. środa  (Cz) bł. Karoliny Kózkówny dziewicy

- 20.11. piątek (B) św. Rafała Kalinowskiego

- 21.11. sobota (B) Ofiarowanie NMP wspomnienie

 

 

Kalendarz Liturgiczny: od 08.11. – 14.11.2020

- 09.11. poniedziałek (B) Rocznica Poświęcenia BAZYLIKI  LATERAŃSKIEJ święto            

10.11. wtorek (B) św. Leona Wielkiego Papieża DK
11.11. środa (B) św. Marcina z Tours biskupa

    102. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

- 12.11. czwartek (Cz) św. Jozafata biskupa, męczennika

- 13.11. piątek (Cz) wspomnienie  św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - Pierwszych Męczenników Polskich

 

Kalendarz Liturgiczny: od 01.11. –07 .11.2020  

- 01.11. Niedz.(B) Uroczystość Wszystkich Świętych
- 02.11. poniedz. (F) Wspomnienie Wszystkich Wiernych  Zmarłych

- 04.11. środa (B)św. Karola Boremeusza biskupa. Dzień Imienin Ojca Świętego św. Jana Pawła II

 

Kalendarz Liturgiczny: od 25.10. -  31.10.2020

- 25.10. Rocznica Poświęcenia własnego Kościoła
- 28.10. środa (Cz) św. Szymona i Judy Tadeusza     

 

Kalendarz Liturgiczny: od 18.10. – 24.10.2020

- 18.10. niedziela (Cz) św. Łukasza Ewangelisty – 
                                                   Patrona  Służby Zdrowia

- 20.10. wtorek (B) św. Jana Kantego wspomnienie

- 22.10. wtorek (B) św. Jana Pawła II Papieża

              Rocznica śmierci kard. Augusta Hlonda (1948)

 

Kalendarz Liturgiczny: od 11.10. – 17.10.2020

- 13.10.  wtorek (B) bł. Honorata Koźmińskiego

- 14.10. Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Nauczyciela -

- 15.10. czwartek (B)św. Teresy od Jezusa, dziewicy,

                                                          Doktor Kościoła

- 16.10. piątek (B) św. Jadwigi Śląskiej zakonnicy

         42 Rocznica wyboru Ojca Świętego – Jana Pawła II

- 16.10. Rocznica śmierci - Ks. Abp. Marian Przykucki
                                             ur. 27.01.1924 + 16.10.2009

- 17.10. sobota (Cz) św. Ignacego Antiocheńskiego

                                     biskupa męczennika wspomnienie

 

Kalendarz Liturgiczny: od 04.10. – 10.10.2020  

- 04.10. niedziela (B) św. Franciszka z Asyżu

- 05.10. poniedziałek (B) św. Faustyny Kowalskiej
              święto patronalne Żywej Róży z Warnicy A
- 07.10. środa (B)  NMP Różańcowej - święto patronalne
                              Żywej Róży z Kłębów                          

 

Kalendarz Liturgiczny: od 27.09. -  03.10.2020

- 27.09. Niedziela (B) św. Wincentego a Paulo

- 28.09. poniedziałek (Cz) św. Wacława męczennika

      Rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła I (1978)

- 28.09. w Rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki 
  XIII Międzynarodowa Akcja Modlitewna „Koronka  
     do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”.

- 29.09. wtorek (B) święto 
                        Michała, Gabriela, Rafała Archaniołów

- 30.09. środa (B)św. Hieronima  – wspomnienie

- 01.10. czwartek (B) św. Teresy od Dzieciątka Jezus 

          w Koszewku Odpust o 17.00 Msza św.

- 02.10. piątek (B)św. Aniołów Stróżów, wspomnienie

 

Kalendarz Liturgiczny: od 20.09. – 26.09.2020

- 20.09. Niedz. (Cz) św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła 
                     Hong Hosang i Towarzyszy męczenników

 - 21.09. poniedz.(Cz) św. Mateusza Apostoła
                                                            Ewangelisty święto

- 22.09.  wtorek Rocznica poświecenia Kapliczki (2007)
               Chrystusa Króla Wszechświata w Koszewie.

- 23.09. środa (B) św. Pio z Pietrelciny prezbitera, 
        Jest to święto Patronalne Grupy - Domowy Kościół

- 27.09. Niedziela (B) św. Wincentego a Paulo

 

Kalendarz Liturgiczny: od 13.09. – 19.09.2020

- 13.09. Niedziela (B) św. Jana Chryzostoma biskupa i dK
- 13.09. V DZIEŃ FATIMSKI  Wójcin/Kłęby
- 14.09. poniedziałek (Cz) święto Podwyższenia Krzyża Świętego patronalne święto Żywej Róży Barnim-

- 14.09. Rocznica wprowadzenia Nowenny do MB Nieustającej Pomocy w Warnicach (rok 1977)

- 15.09. wtorek(B) NMP Bolesnej, Pyrzyce Odpust 18.00

- 16.09. środa (Cz) św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa męczenników

   17 września 81. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

 - 18.09. piątek (B) św. Stanisława Kostki zakonnika święto - Patrona Polski, Dzieci i Młodzieży  

 

Kalendarz Liturgiczny: od 06.09. – 12.09.2020  

- 08.09. wtorek (B) Narodzenie NMP, święto 

- 09.09 Rocznica poświęcenia Krzyża Misyjnego w Barnimie i Figury MB Siewnej w ołtarzu. Rok 1997

  

Kalendarz Liturgiczny: od 30.08. -  05.09.2020

- 01.09. Dzień pamięci ofiar II wojny światowej - 81 R

- Światowy dzień modlitw o ochronę środowiska                  

- 03.09. czwartek  (B) św. Grzegorza Wielkiego Papieża
                                         doktora Kościoła wspomnienie

- 05.09. sobota  odbędą się dożynki Gminno-Parafialne

    Msza św. dożynkowa w Warnicach o 14.00 na boisku.                    
- 06.09. niedziela (B) Odpust w Barnimie  godz. 12.15 
                                   ku czci Narodzenia NMP, święto   

 

 

Kalendarz Liturgiczny: od 23.08. – 29.08.2020

- 24.08. poniedziałek (Cz) św. Bartłomieja Apostoła

- 26.08. środa  (B)Uroczystość NMP Częstochowskiej

- 27.08. czwartek (B) św. Moniki wspomnienie

- 28.08. piątek (B) św. Augustyna, biskupa Doktora Kościoła, wspomnienie,

- 29.08. sobota (Cz) Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,

 

Kalendarz Liturgiczny: od 16.08. – 22.08.2020

- 17.08. poniedziałek (B) św. Jacka wspomnienie

- 20.08. czwartek  (B) św. Bernarda Opata Doktora Kościoła                                                            

-  21.08. piątek (B) św. Piusa X Papieża wspomnienie

-  22.08. sobota  (B) NMP Królowej wspomnienie

 

Kalendarz Liturgiczny: od 09.08. – 15.08.2020

- 10.08. poniedz. (Cz) św. Wawrzyńca diakona męczennika

- 11.08. wtorek (B) św. Klary Dziewicy

- 13.08. IV DZIEŃ FATIMSKI  - Warnice A o  19.30 Żywa Róża poprowadzi Różaniec przy Pomniku św. Jana Pawła II. Po każdej tajemnicy śpiewamy pieśń Maryjną.

Zapraszamy wiernych z całej Parafii na wspólną modlitwę w intencji Rodzin i o pokój w Ojczyźnie i na świecie.

- 14.08. piątek (Cz) św. Maksymiliana Marii Kolbego prezbitera, męczennika

- 15.08. sobota (B) WNIEBOWZIĘCIE NMP  W czasie Mszy św. poświecenie zbóż, kwiatów, ziół, owoców i warzyw.

- 16.08. niedziela Rocznica poświęcenia Kapliczki Przydrożnej w Kłębach rok 2001

 

Kalendarz Liturgiczny: od 02.08. – 08.08.2020  

- 04.08. wtorek (B)św. Jana Marii Vianneya

- 06.08. czwartek  (B) PRZEMIENIENIE PAŃSKIE zmarł Ojciec Święty Paweł VI (1978)

- 08.08. sobota (B) św. Dominika prezbitera wspomn. ŚWIĘTO PATRONALNE ŻR KŁĘBY

- 09.08. niedziela (Cz) św. Teresy Benedykty od Krzyża

 

Kalendarz Liturgiczny: od 26.07. -  01.08.2020

-  29.07. środa  (B) św. Marty wspomnienie

-  31.07. piątek (B) św. Ignacego z Loyoli prezbitera

-  01.08. sobota (B) św. Alfonsa Marii Liguoriego 

 

Kalendarz Liturgiczny: od 28.06. -  04.07.2020

- 28.06.  niedziela(Cz) św. Ireneusza biskupa, męczennika

- 28.06.1972 Papież Paweł VI erygował Diecezję

- 29.06. poniedz.(Cz) Uroczystość Świętych Ap Piotra i Pawła                                    

- 01.07. środa.(B) św. Ottona biskupa Patrona Archidiecezji

- 03.07. piątek (Cz)  święto św. Tomasza Apostoła

 

Kalendarz Liturgiczny: od 05.07. – 11.07.2020                                             

- 06.07. wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy
- 08.07. środa (B) św. Jana z Dukli wspomnienie
- 11.07. sobota  (B) św. Benedykta Opata Patrona Europy

 

Kalendarz Liturgiczny: od 12.07. – 18.07.2020

- 12.07. piątek (Cz) św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa, męczennika
- 13.07. sobota (B) świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta wspomnienie
- 13.07. III DZIEŃ FATIMSKI  - Dębica/Warnice C
- 15.07. środa (B) św. Bonawentura bp Doktora Kościoła
- 16.07. czwartek(B) NMP z Góry Karmel wspomnienie       

 

Kalendarz Liturgiczny: od 19.07. – 25.07.2020

- 20.07. poniedziałek  (B) bł. Czesława wspomnienie

- 22.07. środa  (B) św. Marii Magdaleny - święto

22 lipca XIII R wypadku pielgrzymów pod Grenoble

- 23.07. czwartek (B) św. Brygidy zakonnicy

- 24.07. piątek (B) św. Kingi dziewicy wspomnienie
- 24.07. zm.+ ks. Antoni Maziarz 1997 (Ściechów)

- 25.07. sobota (Cz) św. Jakuba Apostoła święto św. Krzysztofa Patrona kierowców